برگزاری رویداد استارت‌ آپی‌ روستایی در 6 منطقه کشور

رسانه کلیک - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌ جمهوری از برگزاری نخستین رویداد استارت‌ آپی‌ روستایی کشور خبر داد و گفت: 6 رویداد استارت آپی‌ با این موضوع در شش منطقه کشور برگزار می‌ شود.

برگزاری رویداد استارت‌ آپی‌ روستایی در 6 منطقه کشور

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌ جمهوری در یک نشست خبری، از برگزاری نخستین رویداد استارت‌ آپی کشور خبر داد.

رضوی اظهار داشت: این رویداد با هدف توسعه پایدار روستایی و ایجاد اشتغال پایدار و پویا در جوامع روستایی برپایه ظرفیت‌ های بومی و بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می‌ شود.

به گفته وی، این رویداد در روزهای ۱۰ تا ۱۳ شهریور به میزبانی قزوین برگزار می‌ شود و در آن ۲۰۰ شرکت کننده از استان‌ های اردبیل، زنجان، گیلان و مازندران حضور خواهند داشت و در مجموع، در این برنامه شش رویداد استارت‌ آپی‌ روستایی در شش منطقه کشور اجرا می‌ شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌ جمهوری با اشاره به مصادیق استارت‌ آپ‌ های روستایی عنوان کرد: اخیرا در جوامع پیشرفته از یک روش آبیاری سرنگی برای آب‌ رسانی به ریشه اصلی گیاه استفاده می‌ کنند که در تحقیقات دیده شده ایرانی‌ ها حدود صد سال پیش از قرار دادن کوزه‌ ای در زیر خاک در نزدیکی ریشه درخت برای این منظور بهره می‌ بردند که استارت‌ آپ‌ ها می‌ توانند با استفاده از دانش بومی و فناوری اطلاعات، روش‌ های نوینی را به کار بگیرند.

به گفته وی، استارت‌ آپ‌ هایی که در روستاها مستقر شوند یا استارت‌ آپ‌ هایی که در شهر مستقر باشند ولی بر کار روستایی متمرکز شوند، از وام اشتغال روستایی با کارمزد ۴ تا ۸ درصد می‌ توانند استفاده کنند.

رضوی همچنین با اشاره به نزدیکی به ایام هفته دولت تصریح کرد: دولت باید حرف مردم را در تجمعات رسمی بشنود، معتقدم که باید در هفته دولت دولتی‌ ها نباید از خودشان تعریف کنند، بلکه باید خودشان را نقد کنند و مردم از آنها تعریف کنند.

ارسال نظر