چگونه قبض‌های خدماتی را با تلفن همراه پرداخت کنیم؟

رسانه کلیک - این روزها پرداخت قبض با گوشی به لطف پیشرفت تکنولوژی امکان پذیر شده است. در این مطلب شما را با چند اپلیکیشن پرداخت قبض برای تلفن‌‌های هوشمند آشنا می‌کنیم.

چگونه قبض‌های خدماتی را با تلفن همراه پرداخت کنیم؟

توسعه دهندگان روز به روز با ساخت اپلیکیشن‌‌های متعدد به کمک کاربران می‌آیند و هر کدام با تمرکز در زمینه خاصی، پاسخگوی بخشی از نیازهای کاربران هستند. اپلیکیشن‌های پرداخت قبض یکی از این دسته موارد ساخته شده توسط توسعه دهندگان بوده که نمونه‌های زیادی از آن‌ها برای سیستم‌ عامل‌های مختلف موجود است.

به لطف ساخته شدن اپلیکیشن‌‌های متعدد برای پرداخت قبض با گوشی هوشمند، شما می‌توانید بدون مراجعه به بانک و ادارات مربوط به آن، از راه دور قبض‌های مختلف را پرداخت کنید. برای این کار علاوه بر اپ، گوشی هوشمند و اینترنت، به کارت بانکی با رمز دوم هم نیاز خواهید داشت ( معرفی بهترین روش های پرداخت قبوض تلفن همراه در هر اپراتور موبایل ). در ادامه تعدادی اپلیکیشن پرداخت قبض را به شما معرفی می‌کنیم.

780 (هف‌هشتاد)

هف‌هشتاد یکی از سرویس‌های محبوب بین کاربران بوده که مدتی است در زمینه خدمات الکترونیکی و پرداخت‌های موبایلی فعالیت می‌کند. این سرویس ابتدا تنها توسط کد USSD قابل دسترس بود و بعد از گذشت مدتی، به صورت اپلیکیشن برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS در دسترس قرار گرفت. یکی از قابلیت‌های موجود در این اپلیکیشن، پرداخت انوع قبض بوده که با وارد کردن شناسه امکان پذیر شده است. هف‌هشتاد برای سیستم‌ عامل‌های اندروید و iOS موجود بوده و می‌توانید آن را به صورت رایگان برای تلفن هوشمند خود دانلود کنید.

پرداخت قبض با گوشی

733 (آپ)

آپ یکی دیگر از اپلیکیشن‌هایی است که در زمینه پرداخت‌های الکترونیکی فعالیت می‌کند. این سرویس هم که توسط کد USSD با شماره گیری #733* در دسترس بوده، قابلیت پرداخت قبض با گوشی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. برای پرداخت قبوض توسط آپ، کافی است اپلیکیشن آن را در تلفن هوشمند خود نصب کنید و با اتصال به اینترنت، توسط کارت بانکی خود همراه با رمز دوم، این کار را انجام دهید. آپ برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS به صورت رایگان در دسترس است.

اپلیکیشن پرداخت قبض

724 (سپ)

سپ توسط شرکت پرداخت الکترونیک سامان معرفی شد و در ابتدا تنها توسط کد USSD در اختیار کاربران قرار گرفته بود. با گذشت زمان، اپلیکیشن این سرویس‌ هم معرفی شد و در دسترس کاربران گوشی‌های هوشمند قرار گرفت. این سرویس مدتی با نام سه‌سوت فعالیت کرد و بعدها به 724 یا همان سپ تغییر نام یافت. در اپلیکیشن 724 بخشی برای پرداخت انواع قبوض موجود بوده و کاربران می‌توانند با استفاده از رمز دوم کارت بانکی، از آن استفاده کنند. اپلیکیشن 724 را می‌توانید به صورت رایگان برای اندروید و iOS دانلود کنید.

اپلیکیشن پرداخت قبض

همراه کارت

همراه کارت یک سرویس کامل برای کنترل کارت‌های بانکی است که با اتصال به اینترنت و توسط رمز دوم کارت بانکی فعالیت می‌کند. از همراه کارت می‌توان به عنوان یک اپلیکیشن پرداخت قبض استفاده کرد و قبوض خدماتی و موبایل را توسط آن پرداخت کرد. این اپلیکیشن علاوه بر سیستم عامل‌های اندروید و iOS ، برای ساعت‌های هوشمند مختلف هم موجود بوده و می‌توانید از آن به صورت رایگان استفاده کنید.

اپلیکیشن پرداخت قبض

اپلیکیشن‌های انحصاری بانک‌ها

اکنون اکثر بانک‌ها برای ارایه خدمات الکترونیکی، اپلیکیشن‌های خاص خودشان را با عنوان همراه بانک در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در این دسته اپلیکیشن‌ها که معمولا به اتصال اینترنت و رمز دوم کارت بانکی نیاز دارند، خدمات مختلفی از جمله پرداخت قبوض ارایه می‌شود. برای استفاده از این دسته اپلیکیشن‌ها، می‌بایست از سایت بانک مورد نظری که کارت آن را دارید، اقدام کنید و به دانلود همراه بانک متناسب با گوشی خود بپردازید.

اپلیکیشن پرداخت قبض

سرویس‌هایی که در این مطلب معرفی کردیم، تنها مختص به پرداخت قبوض نیستند و خدمات بیشتری را به کاربران ارایه می‌کنند. از این سرویس‌ها می‌توان علاوه بر پرداخت قبض، برای خرید شارژ، انتقال وجه، نمایش موجودی و موارد این چنینی نیز استفاده کرد. علاوه بر این اپلیکیشن‌ها، پرتال پرداخت قبض هم برای کاربران ایجاد شده و می‌توان با وارد شدن به وبسایت آن، به صورت آنلاین قبوض خدماتی را پرداخت کرد.

نظر شما در رابطه با پرداخت قبض با گوشی چیست؟ شما از کدام اپلیکیشن پرداخت قبض در گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنید؟

ارسال نظر