نینتندو سوییچ پرفروش ترین کنسول ماه جولای شد!

رسانه کلیک - موسسه آماری و تحلیلگر NPD به تازگی گزارش پرفروش ترین کنسول های ماه جولای 2018 در ایالات متحده آمریکا را منتشر کرد که از فروش خارق العاده و باورنکردنی کنسول نینتندو سوییچ خبر می دهد.

نینتندو سوییچ پرفروش ترین کنسول ماه جولای شد!

موسسه تحقیقاتی و تحلیلگر NPD که وظیفه بررسی و تنظیم گزارش فروش بازی ها، نرم افزارها، سخت افزارها و لوازم جانبی در ایالات متحده آمریکا را برعهده دارد، به تازگی گزارش فروش کنسول ها در ماه جولای سال جاری میلادی در ایالات متحده آمریکا را با بازیکنان و علاقه مندان به اشتراک گذاشت که این فهرست ضمن آنکه از عملکرد فوق العاده کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ حکایت دارد، به فروش رضایت بخش سایر کنسول ها نظیر ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 نیز اشاره می کند.

نینتندو سوییچ هم از حیث فروش دلاری و هم از حیث تعداد، پرفروش ترین کنسول بازی در ماه جولای است!

بر اساس این گزارش، کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ هم از حیث فروش دلاری و از حیث تعداد در طول ماه جولای سال جاری میلادی بهتر از کنسول های دیگر عمل کرده و هم اکنون به عنوان پرفروش ترین کنسول شناخته می شود. به گفته گروه تحقیقاتی NPD، این هفتمین باری است که نینتندو سوییچ توانسته لقب پرفروش ترین کنسول ماه در ایالات متحده آمریکا را از زمان عرضه تا به امروز (ماه مارس سال میلادی 2017) به نام خود ثبت کند.

با توجه به صدرنشینی کنسول نینتندو سوییچ در صدر جدول پرفروش ترین کنسول های ماه جولای 2018 در ایالات متحده آمریکا، شرکت نینتندو برای دومین ماه متوالی فروش فوق العاده و خیره کننده ای را در این کشور تجربه می کند و از شرکت های رقیب خود یعنی مایکروسافت و سونی جلوتر زده است.

به طور دقیق تر، کنسول مینی کلاسیک NES (مخفف Nintendo Entertainment System) که در روز هشتم تیر ماه سال 97 (بیست و نهم ماه ژوئن سال جاری میلادی) با قیمت 59.99 دلار در سراسر جهان عرضه شد، در ماه ژوئن امسال از حیث فروش تعداد توانست در جایگاه نخست پرفروش ترین کنسول ها قرار گیرد و به محبوب ترین کنسول ماه یاد شده تبدیل شود.

نینتندو رکورد زد؛ ماه طلایی این شرکت برای دومین ماه متوالی تمدید شد!

از طرفی، بازی ویدیویی پرطرفدار Mario Tennis Aces هم در ماه ژوئن سال میلادی 2018 بیشتر از هر عنوان دیگری مورد انتخاب بازیکنان و گیمرها قرار گرفت و در رده اول جدول پرفروش ترین بازی های ماه ژوئن در ایالات متحده آمریکا جا دارد. از این رو، با تمام جرات می توان گفت که شرکت نینتندو برای دومین ماه متوالی در بخش کنسول ها موفق تر از شرکت های مایکروسافت و سونی ظاهر شده است.

خبر خوشحال کننده دیگر برای نینتندو این است که این شرکت ژاپنی در این ماه رکورد جدیدی را در زمینه فروش سخت افزار شکسته است و بنا بر گزارش گروه NPD، نینتندو در حال حاضر بهترین دوران خود را از سال میلادی 2009 سپری می کند.

با این وجود، کنسول نسل هشتم شرکت ژاپنی سونی یعنی پلی استیشن 4 همچنان به عنوان پرفروش ترین کنسول سال 2018 تا پایان ماه جولای در ایالات متحده آمریکا به شمار می رود.

از موفقیت و فروش باورنکردنی کنسول سوییچ و شرکت نینتندو که بگذریم، کنسول نسل هشتم ردموندی ها یعنی ایکس باکس وان نیز در این ماه شرایط بهتری را نسبت به گذشته تجربه کرده و عملکرد سالانه آن چیزی در حدود 60 درصد افزایش داشته است که به نظر می رسد مایکروسافت این موفقیت بزرگ را مدیون عرضه و فروش عالی کنسول میان نسلی خود به نام ایکس باکس وان ایکس است. البته، شرکت سونی نیز کماکان در فروش سخت افزار و کنسول پلی استیشن 4 در این ماه قدرتمند بوده است.

فروش کلی سخت افزارها در ماه جولای برابر با 217 میلیون دلار است.

در مجموع، درآمد حاصل از فروش کلی سخت افزارها در ماه جولای سال جاری میلادی برابر با 217 میلیون دلار اعلام شده است که این رقم رشد 19 درصدی نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته میلادی را نشان می دهد. به علاوه، میزان فروش سخت افزار از ابتدای سال جاری میلادی تا به امروز به رقم 1.9 میلیارد دلار رسیده است که در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال قبلی، با 21 درصد افزایش مواجه شده است.

در نهایت، این گزارش با صحبت های آقای مت پیسکاتلا (Mat Piscatella)، مدیر شرکت تحقیقاتی NPD، به پایان می رسد که وی معتقد است در حال حاضر فروش کنسول های بازی در بالاترین حد خود از سال میلادی 2011 قرار دارند و با تمام قدرت به روند صعودی قابل توجه خود ادامه می دهند.

حال در پایان این گزارش، دیدگاه شما در رابطه با پرفروش ترین کنسول های ماه جولای 2018 و عملکرد عالی کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ چیست؟ به نظر شما، آیا این کنسول نینتندو می تواند در ماه آینده میلادی نیز همچنان از حیث فروش در جایگاه نخست قرار گیرد؟ نظرات و دیدگاه های شخصی خود را حتما با ما و دیگر کاربران رسانه کلیک در میان بگذارید.

ارسال نظر