آمریکا رکورددار حمله کوسه ها به انسان در سال ۲۰۱۸

رسانه کلیک – طبق اخبار منتشر شده در سال ۲۰۱۸، بیشترین حوادث ناشی از حمله کوسه ها به انسان در کشور آمریکا رخ داده است. هر چند شمار این گونه حملات در جهان به مراتب کمتر از سال های گذشته بوده است.

آمریکا رکورددار حمله کوسه ها به انسان در سال ۲۰۱۸

بر اساس مطالعات انجام شده در موزه تاریخی طبیعی فلوریدا، تعداد حمله کوسه ها به انسان در سال ۲۰۱۸ به طرز چشمگیری کاهش یافته و به رقم ۶۶ رسیده است. جالب آنکه میانگین این حملات طی پنج سال اخیر برابر با ۸۴ بوده است.

کاهش این حملات لزوما به معنی بهبود تعامل بین کوسه و انسان نیست. عوامل بسیاری در رویارویی انسان ها و کوسه ها نقش دارند که از میان آن‌ها می توان به شرایط آب و هوایی و عوامل اقتصادی و اجتماعی اشاره کرد. برخی می گویند این کاهش مربوط به کم شدن تعداد کوسه ها در آب است؛ در حالی که عده ای دیگر آن را نشانه بالا رفتن آگاهی مردم و رعایت نکات ایمنی می دانند.

حمله کوسه ها

از مجموع ۶۶ حمله ای که در سال گذشته به ثبت رسیده، ۳۲ حمله (۴۸ درصد) مربوط به ایالات متحده آمریکا و ۲۰ حمله مربوط به کشور استرالیا بوده است. کشورهای برزیل، مصر و تایلند نیز به ترتیب در جایگاه سوم تا پنجم این فهرست قرار گرفته اند. هر چند شمار حملات در این مناطق کمتر از ۳ مرتبه بوده است. نکته جالب آنکه آمریکا در سال ۲۰۱۷ نیز بیشترین میزان حملات را در بین سایر کشورهای جهان داشت.

علاوه بر این ۶۶ حمله، ۳۴ حمله دیگر نیز در سال گذشته به ثبت رسید که علت اصلی آن‌ها تحریک کوسه ها توسط خود اشخاص بوده است. امروزه احتمال اینکه فردی در معرض حمله کوسه ها قرار بگیرد ۱ در ۱۱ میلیون است. با این وجود شمار کشته شدگان ناشی از این حوادث در سال ۲۰۱۸ به ۶ تن می رسد.

ارسال نظر