طولانی ترین بزرگراه های جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

رسانه کلیک - در این مطلب با کلیک همراه باشید تا با طولانی ترین بزرگراه های جهان آشنا شوید؛ بزرگراه هایی که در آن می توان برای ساعت ها رانندگی کرد و از زیبایی مناظر پیرامون لذت برد.

طولانی ترین بزرگراه های جهان در کدام کشورها قرار دارند؟

اغلب ما در زندگی روزمره خود در حال رفت و آمد در مسیرهای کوتاه هستیم و تنها هنگام مسافرت و پیمودن مسافت های طولانی است که متوجه عظمت و شگفتی های دنیای اطراف می شویم. به همین منظور در ادامه قصد داریم تا به معرفی ۵ مورد از طولانی ترین بزرگراه های جهان بپردازیم؛ بزرگراه هایی که بعضا شهرها، کشورها و حتی بخش های مختلف یک قاره را به یکدیگر وصل می کنند.

۱. بزرگراه پان آمریکن

بزرگراه پان آمریکن

طول: ۴۸۰۰۰ کیلومتر

بزرگراه پان آمریکن از شهرک پرودو بی در آلاسکا تا نواحی جنوبی کشور آرژانتین کشیده شده و بیش از ۱۲ کشور مختلف را به یکدیگر متصل می کند. پان آمریکن در صدر فهرست طولانی ترین بزرگراه های جهان قرار دارد اما از آنجایی که شامل مسیرهای غیر رسمی بسیاری می شود، طول آن تقریبا بین ۱۷۷۰۰ تا ۴۸۰۰۰ کیلومتر است.

البته این بزرگراه در محلی موسوم به شکاف دارین که محل اتصال آمریکای مرکزی به آمریکا جنوبی است، متوقف می شود و افراد برای عبور از این منطقه نیازمند استفاده از قایق یا هواپیما هستند.

۲. بزرگراه شماره ۱، استرالیا

بزرگراه شماره ۱، استرالیا

طول: ۱۴۵۰۰ کیلومتر

بزرگراه شماره ۱ استرالیا طولانی ترین شبکه بزرگراه ملی در جهان است که دور تا دور این کشور کشیده شده و شهرهای مهمی همچون سیدنی، ملبورن، بریزبن و آدلاید را در بر می گیرد.

۳. بزرگراه ترنس سیبرین، روسیه

بزرگراه ترنس سیبرین، روسیه

طول: ۱۱۰۰۰ کیلومتر

ترنس سیبرین در واقع مجموعه ای از چندین بزرگراه است که تمام مناطق جنوبی روسیه را پوشش می دهد. این بزرگراه از شهر سن پترزبورگ شروع شده و تا شرق روسیه یعنی ولادی وستوک امتداد می یابد.

۴. بزرگراه ترنس کانادا، کانادا

بزرگراه ترنس کانادا، کانادا

طول: ۷۸۲۱ کیلومتر

ترنس کانادا جایگاه چهارم را در فهرست طولانی ترین بزرگراه های جهان دارد. این بزرگراه از تمام استان های کانادا عبور کرده و به نوعی اقیانوس آرام را به اقیانوس اطلس پیوند می دهد. شهرهای بزرگ و مهمی در مسیر ترنس کانادا قرار دارند که از میان آن‌ها می توان به ونکوور، مونترآل و اتاوا اشاره کرد.

5. بزرگراه Golden Quadrilateral، هندوستان

بزرگراه GQ، هندوستان

طول: ۵۸۴۶ کیلومتر

بزرگراه Golden Quadrilatelar یا چهارگوش طلایی جدیدترین عضو این فهرست بوده که ساخت آن در سال ۲۰۱۲ به پایان رسیده است. این بزرگراه ۴ کلان شهر دهلی، بمبئی، چنای و کلکته را به یکدیگر مرتبط ساخته و تعداد باندهای آن بین ۴ تا ۶ عدد است.

ارسال نظر