رویش زود هنگام شکوفه های گیلاس ژاپن در سال ۲۰۱۹

رسانه کلیک - بر اساس پیش بینی های انجام شده در سال ۲۰۱۹، ژاپنی ها بار دیگر شاهد رویش زود هنگام شکوفه های گیلاس خواهند بود. با ما همراه باشید.

رویش زود هنگام شکوفه های گیلاس ژاپن در سال ۲۰۱۹

ژاپنی ها هر سال در ماه های مارس و آوریل در انتظار رویش شکوفه های صورتی رنگ درختان گیلاس هستند. طبق اولین پیش بینی های انجام شده توسط سازمان هواشناسی ژاپن، این پدیده امسال زودتر از همیشه اتفاق می افتد. در این پیش بینی ها، تاریخ شکوفایی درختان گیلاس در بیش از ۱۰۰۰ شهر ژاپن به طور تقریبی مشخص شده است.

اهالی شهرهای کوچی و فوکوکا به ترتیب از ۱۵ام و ۲۰ام مارس سال جاری شاهد شکوفه زدن تدریجی درختان گیلاس هستند. این پدیده چند روز بعد در ناگویا، توکیو و هیروشیما نیز قابل مشاهده است. در برخی نواحی مانند توکیو، فرآیند شکوفه زدن درختان حدودا ۴ روز جلوتر می افتد. اهالی شهرهای واکایاما، اوزاکا، کیوتو و کاگوشیما نیز تا قبل از فرا رسیدن ماه آوریل شاهد رشد شکوفه ها خواهند بود.

پیش بینی شکوفایی درختان گیلاس در سال جاری این پدیده نهایتا در مناطق شمالی رخ می دهد و مردم شهرهای میاگی، آموری و هوکایدو، می توانند در ماه های آوریل و مه نظاره گر شکوفه های صورتی رنگ درختان Somei Yoshino باشند. به گردشگرانی که در ماه فوریه قصد بازدید از کشور ژاپن را دارند نیز توصیه می شود تا از تماشای شکوفه های گیلاس در شهر کاوازو غافل نشوند.

جوانه زدن شکوفه های گیلاس به الگوهای آب و هوایی بستگی دارد. جوانه ها در فصول سرد به خواب فرو می روند تا از سرما در امان باشند و سپس در بهار دوباره شکوفه می کنند. در همین راستا افزایش غیرعادی دما می تواند موجب شکوفایی زودرس این جوانه ها شود. اکتبر سال گذشته بیش از ۳۵۰ درخت گیلاس به علت وزش بادهای شدید و شرایط آب و هوایی غیر عادی، شش ماه زودتر از موعد شکوفه کردند.

ارسال نظر