7 کشور برتر دنیا برای مهاجرت را بشناسید

رسانه کلیک - هر ساله افراد زیادی در سراسر جهان به کشورهای مختلف مهاجرت می کنند. در این مطلب به معرفی 7 کشور برتر دنیا برای مهاجرت می پردازیم.

7 کشور برتر دنیا برای مهاجرت را بشناسید

مهاجرت یکی از مسائلی بوده که افراد مختلف در سراسر جهان درگیر آن هستند. بسیاری از ساکنین یک کشور به علت مشکلاتی مانند جنگ، اقتصاد ناسالم و یا عدم رشد مناسب آن کشور در یک زمینه خاص، مجبور به ترک وطن خود می شوند. در این میان برخی کشورها از محبوبیت بالایی در میان مهاجران برخوردار هستند.

در دنیا روش های مختلفی برای مهاجرت وجود دارد که برای مثال می توان به مهاجرت تحصیلی و یا سرمایه گذاری اشاره کرد ( پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی برای تحصیل در خارج از کشور کدامند؟ ). برخی افراد هزینه های زندگی را برای مهاجرت به یک کشور مورد بررسی قرار می دهند و برخی دیگر شرایط رفاهی را مدنظر قرار می دهند ( با ارزان ترین کشورهای اروپایی آشنا شوید ).

به تازگی سازمان ملل متحد لیستی از آمار مهاجران، کشورهای محبوب و همچنین علت مهاجرت افراد در سال 2018 منتشر کرده است. تعداد کل مهاجران در سال 2018 به 341 میلیون نفر می رسد.

از میان تمام مهاجران، 4.8 میلیون نفر برای تحصیل، 150.3 میلیون نفر برای کار، 36.1 میلیون کودک، 124.8 میلیون زن و 25.4 پناهنده کشور خود را ترک کرده اند ( بهترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۹ مشخص شدند ).

بر اساس یک نظرسنجی معتبر که در سال 2017 از میان 750 میلیون نفر انجام شده، لیستی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت در اختیار رسانه ها قرار گرفته است. در این مطلب به معرفی 7 کشور محبوب و برتر برای مهاجرت می پردازیم.

کانادا

کانادا یکی از مهاجرپذیرین کشورها در جهان است. بر اساس نظر سنجی صورت گرفته، 47 میلیون نفر کانادا را کشور مناسبی برای مهاجرت و زندگی می دانند. این کشور سالانه پذیرای مهاجران زیادی در بخش های مختلف است.

بسیاری از مهاجران کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنند و تعدادی دیگر نیز برای یافتن شغل مناسب خود به این کشور می روند ( اسامی بهترین دانشگاه های کانادا در سال ۲۰۱۹ منتشر شد ).

وضعیت اقتصادی، شرایط اجتماعی و رفاه مناسب باعث شده کانادا تبدیل به یکی از محبوب ترین مقصدها برای مهاجران شود.

آلمان

بهترین دانشگاه های آلمان در سال ۲۰۱۹

آلمان قدرتمندترین کشور اروپایی است. این کشور در زمینه اقتصاد بسیار پویا بوده و سالانه افراد زیادی این کشور را برای زندگی انتخاب می کنند. آلمان را می توان یکی از مقصدهای مناسب برای دانشجویان بین المللی دانست چرا که هزینه تحصیل در اکثر مقاطع دانشگاهی در این کشور رایگان است ( بهترین دانشگاه های آلمان در سال ۲۰۱۹ معرفی شدند ).

فرانسه

این کشور که سومین قدرت بزرگ در اتحادبه اروپا محسوب می شود (پس از خروج انگلستان از این اتحادیه تبدیل به دومین اقتصاد بزرگ می شود)، در این لیست جایگاه مناسبی را برای خود تدارک دیده است. 36 میلیون نفر از افراد حاضر در این نظرسنجی، فرانسه را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند. این کشور از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی دارد و همچنین دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید هزینه کمی را پرداخت کنند.

استرالیا

بهترین دانشگاه های استرالیا در سال ۲۰۱۹

استرالیا نیز یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در جهان محسوب می شود. بسیاری از افراد برای کار کشور استرالیا را انتخاب می کنند و تعدادی دیگر نیز برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند ( با بهترین دانشگاه های استرالیا در سال 2019 آشنا شوید ). در این نظرسنجی 36 میلیون نفر استرالیا را برای زندگی انتخاب کرده اند. این کشور در سال های اخیر برای کاهش تعداد مهاجران، شرایطی جدیدی را در نظر گرفته است.

اسپانیا

بهترین دانشگاه های اسپانیا

اسپانیا یکی از زیباترین کشورها در قاره اروپا محسوب می شود. کشور اسپانیا دارای 39 مورد دانشگاه برتر در سراسر جهان است که این موضوع باعث می شود دانشجویان زیادی سالانه این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند ( بهترین دانشگاه های اسپانیا در سال 2019 معرفی شدند ). در این نظرسنجی 21 میلیون نفر اسپانیا را برای مهاجرت انتخاب کرده اند.

ژاپن

سفر به ژاپن

ژاپن یکی از جذاب ترین کشورها در آسیا محسوب می شود که دارای اقتصاد قدرتمندی است. در این کشور کوچک کارخانه های زیادی فعالیت دارند. این کشور در بسیاری از زمینه ها مانند فناوری و صنعت خودرو در جهان پیشرو است.

شرایط اقتصادی مناسبی، رفاه بالا، دانشگاه های برتر و شرکت های بزرگ فعال در آن باعث شده سالانه افراد زیادی ژاپن را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب کنند ( چرا سفر به ژاپن در پاییز تجربه بسیار متفاوتی خواهد بود؟ ). این کشور به تازگی شرایطی را برای جذب نیروی کار در نظر گرفته است چرا که میانگین سنی شهروندان این کشور در حال افزایش است.

ایتالیا

ایتالیا را می توان یکی از زیباترین کشورها در سراسر جهان دانست. این کشور دارای بناهای بسیار بی نظیری بوده و دانشگاه های معتبر زیادی در آن نیز فعالیت دارند. ایتالیا در اتحادیه اروپا به عنوان یکی از اقتصادهای برتر شناخته می شود که این موضوع باعث مهاجرت افراد زیادی به این کشور شده است.

شرایط آب و هوایی مناسب، مردم خونگرم، اقتصاد پویا، بناهای دیدنی و شهرهای زیبا باعث شده 15 میلیون نفر در این نظرسنجی ایتالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند ( بهترین جاذبه های گردشگری ایتالیا را بشناسید ).

ارسال نظر