ریچارد برانسون شش ماه دیگر براى اولین بار به فضا سفر می کند

رسانه کلیک - سرمایه دار مشهور و صاحب کمپانی ویرجین گلکتیک، ریچارد برانسون طی شش ماه آینده برای اولین بار به فضا پرواز می کند.

ریچارد برانسون شش ماه دیگر براى اولین بار به فضا سفر می کند

پس از تست فضایى موفقیت آمیز ویرجین گلکتیک ، سرمایه دار مشهور ریچارد برانسون اظهار داشته که طى شش ماه آینده براى اولین بار به فضا سفر می کند ( تحقق رویای گردشگری فضایی توسط ویرجین گلکتیک ).

فضاپیماى جدید SpaceShipTwo قرار بود بر اساس محاسبات تا ارتفاع 80 کیلومترى پرواز کند؛ اما توانست در پرواز آزمایشى خود حدود 83 کیلومتر ارتفاع بگیرد.

اگرچه این اندازه گیرى به عنوان لبه فضا توسط همگان پذیرفته نشده؛ با این وجود بسیاری این فاصله را فاصله دقیق خط بین فضا و اتمسفر زمین می دانند.

ریچارد برانسون طی بیانیه ای اظهار داشت:

امروز سفینه ای خدماتی که به منظور حمل و نقل مسافران خصوصی ساخته شده، برای اولین بار در طول تاریخ به فضا سفر کرد.

این کمپانی قصد دارد پس از انجام تعدادی پرواز آزمایشی، محوطه خود را از بیابان موهاوی به محوطه ای در نیومکزیکو انتقال دهد. ریچارد برانسون احتمالا اولین پرواز خود به فضا را از این محوطه انجام خواهد داد. از سخنان برانسون اینگونه برمی آید که وی برای انجام این سفر بسیار مشتاق است. پس از پرواز برانسون، کمپانی وی فرستادن مسافران دیگر به فضا را آغاز خواهد کرد.

گردشگری فضایی

این سفینه که SpaceShipTwo نام دارد، نهایتا برای پروازهای تجاری به فضا مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به استناد CBS، این سفینه گنجایش 6 نفر مسافر به همراه دو هدایت کننده را خواهد داشت. بدون تردید قیمت های اولیه بلیط این سفینه بسیار گران بوده و برای آن ها قیمتی حدود 250 هزار دلار برآورد شده است.

با توجه به قیمت بسیار بالا، بدون تردید افراد زیادی قادر به استفاده از این سفینه نخواهند بود؛ با این حال برانسون در این زمینه نیز معقول عمل کرده است. وی در ادامه افزود:

شرایط حال حاضر بسیار مشابه دهه 1920 و پروازهایی بر فراز اقیانوس اطلس است. در آن زمان نیز هزینه پروازهایی بر فراز اقیانوس اطلس مشابه هزینه ای که امروزه افراد باید برای سفر به فضا بپردازند، بوده است. اما طی سال ها این هزینه به مرور کاهش یافته و اگر ما قادر به تولید هر چه بیشتر سفینه های فضایی مسافربری باشیم، به نظر می رسد به مرور افراد زیادی در جامعه قادر به سفر کردن با سفینه های فضایی باشند.

این کمپانی همچنین علاوه بر توجه به کاهش قیمت بلیط های این فضاپیما، به افزایش ایمنی آن نیز توجه بسیاری دارد. در مجموع، ممکن است در آینده ای نه چندان دور سفر به فضا تبدیل به یکی روش های معمول گذراندن تعطیلات تبدیل شود.

ارسال نظر