گران ترین رستوران های جهان در سال 2018 کدامند؟

رسانه کلیک - کیفیت بالای غذا و ظاهر شیک و مجلل، دو عامل اصلی در موفقیت رستوران ها هستند. در این مطلب به معرفی گران ترین رستوران های جهان می پردازیم.

گران ترین رستوران های جهان در سال 2018 کدامند؟

رستوران های زیادی در جهان وجود دارند؛ با این حال تنها تعدادی از آن ها غذاهای گران قیمتی را به فروش می رسانند. در ادامه شما را با گران ترین رستوران های جهان در سال 2018 آشنا می کنیم.

رستوران آلان دورکاس در شهرک دورچستر، انگلستان

رستوران آلان دوکاس در دورچستر

این رستوران تنها یکی از مکان هایی است که توسط آلان دوراس، آشپز مراکشی تبار اسپانیایی اداره می شود. با شروع هر فصل، ۷ وعده غذایی جدید در منوی رستوران قرار می گیرد که قیمت آن ها برای هر نفر حدود ۲۸۹ دلار است. این رستوران طرفداران بسیاری در لندن و سایر شهرهای انگلیس دارد.

رستوران گوردن رمزی در لندن، انگلستان

 رستوران گوردن رمزی در لندن

رستوران گوردن رمزی از چیدمان خاص و بی نظیری برخوردار است. زیبایی و ظرافت در طراحی، حس خوبی را به مشتریان منتقل می کند. وعده های غذایی رستوران نیز بسیار باکیفیت و خوش طعم هستند؛ زیرا گوردن رمزی، آشپزی با استعداد، جدی و سختگیر است. گوردن همچنین تهیه کنندگی برنامه تلویزیونی Hell's Kitchen را نیز در کارنامه خود دارد. قیمت هر وعده غذایی برای هر نفر ۳۵۵ دلار است که در شرایط و مناسبت های خاص به ۳۲۰ دلار کاهش پیدا می کند.

رستوران آراگاوا در ژاپن

رستوران آراگاوا در ژاپن

آراگاوا یکی دیگر از گران ترین رستوران های جهان در ژاپن است که تجربه تکرار نشدنی و دلچسبی را برای مشتریان خود به ارمغان می آورد. آشپزهای خبره و برجسته ای از سراسر دنیا در این مکان مشغول به کار هستند. مشتریان این رستوران برای صرف وعده های غذایی ۳۷۵ دلاری ، باید چندین ماه در صف انتظار باشند. طعم لذیذ و نوع طبخ استیک های آراگاوا از شهرت جهانی برخوردار است.

رستوران کریسیر در سوئیس

رستوران کریسیِر در سوئیس

رستوران شیک و مجلل کریسیر توسط یک زوج قدرتمند سوئیسی به نام های بنوئیت و بریجیت ویولیر اداره می شود. آشپزهای کریسیر جزو بهترین های جهان در حرفه خود هستند. بنا به گفته بسیاری از مشتریان، خوش طعم ترین غذاهای سوئیس در این مکان آماده و عرضه می شوند. قیمت هر پرس غذا در کریسیر معادل ۴۱۵ دلار است.

رستوران مایسون پیک در شهرستان ولانس، فرانسه

رستوران مایسون پیک در فرانسه

مدیریت رستوران مایسون در شهر ولانس، سال هاست که به عهده خانواده پیک است. طراحی داخلی منحصر به فرد و طعم لذیذ غذاهای این رستوران، روزانه توجه افراد بسیاری را به خود جلب می کند. قیمت هر پرس غذا در مایسون دست کم به ۴۴۵ دلار می رسد. این مکان در رده هفتم گران ترین رستوران های جهان در سال 2018 قرار دارد.

رستوران ماسا در نیویورک، آمریکا

رستوران ماسا در نیویورک

رستوران ماسا از محبوبیت خاصی در بین مردم آمریکا برخوردار است. نام این مکان که در سال ۲۰۰۶ تاسیس شده، برگرفته از نام ماسا تاکایاما، آشپز مشهور ژاپنی است. طراحی باشکوه و حال و هوای مرموز ماسا، به ویژه در شب، تجربه به یادماندنی را برای مشتریان رقم می زند. هزینه هر وعده غذایی به همراه نوشیدنی و مالیات، به بیش از ۴۵۰ دلار می رسد. همچنین مشتریان برای لغو رزروهای خود، باید مبلغ ۲۰۰ دلار را به رستوران پرداخت نمایند.

رستوران زیر آبی ایتاآ در کشور مالدیو

رستوران زیر آبی ایتاآ

رستوران زیرآبی ایتاآ در سال ۲۰۱۴ در رده اول گران ترین رستوران های جهان قرار داشت. ایتاآ در زبان بومی کشور مالدیو، به معنای مادر مرواریدها است. این رستوران که ۵ متر پایین تر از سطح اقیانوس بنا شده، ارائه دهنده انواع غذاهای اروپایی است. مشتریان ایتاآ برای سفارش هر پرس شام، باید مبلغ ۵۰۰ دلار هزینه کنند.

رستوران پلازا آتنی در پاریس، فرانسه

رستوران پلازا آتنی در پاریس

پلازا آتنی یکی دیگر از رستوران هایی است که توسط آلان دوکاس اداره می شود. چلچراغ های پر زرق و برقی که از سقف رستوران آویزان شده، آن را به مکانی زیبا و فریبنده تبدیل کرده اند. پلازا آتنی از هر نظر در سطح بسیار عالی قرار دارد؛ برای همین مشتریان آن با کمال میل حاضر به پرداخت ۵۵۵ دلار برای صرف یک وعده غذایی هستند.

رستوران لو موریس در پاریس، فرانسه

رستوران لو موریس در پاریس

مدیریت رستوران لو موریس نیز بر عهده آشپز آلان دوکاس است. این رستوران ارائه دهنده خوش طعم ترین غذاها در جهان به شمار می آید که طرفداران زیادی از گوشه و کنار دنیا دارد. از نقشهای برجسته روی دیوارها گرفته تا میز و صندلی های ساده و لوکس، طراحی و چیدمان این مکان بسیار هنرمندانه و حیرت انگیز است. هزینه هر وعده غذایی در لو موریس دست کم به ۵۰۹ دلار می رسد.

رستوران کیچو در شهر کیوتو، ژاپن

رستوران کیچو در کیوتو

غذاهای گوناگون و سالم ژاپن بخشی از سنت و فرهنگ دیرینه این کشور به شمار می آیند. این رستوران توسط یکی از مطرح ترین سرآشپزهای حال حاضر دنیا، یعنی کانیو توکوکا اداره می شود. سبک آشپزی توکوکا بسیار هنرمندانه و منحصر به فرد است و همین امر موجب شده تا افراد زیادی برای صرف تنها یک وعده غذایی، مبلغ ۶۰۰ دلار در رستوران کیچو هزینه کنند.

رستوران سابلیموشن در ایبیزا، اسپانیا

رستوران سابلیموشن در ایبیزا

رستوران سابلیموشن با صرف هزینه ۲۰۷۸ دلار برای هر پرس غذا، رتبه اول را در بین گران ترین رستوران های جهان دارد. تنها یک نگاه به نورپردازی سابلیموشن در شب، می تواند شما را شیفته و مجذوب خود کند. این رستوران ۲۰ وعده غذایی مختلف را برای مشتریان خود عرضه می کند. برترین سرآشپزهای حال حاضر دنیا در این مکان مشغول به کار هستند، برای همین تعجبی ندارد اگر طعم و کیفیت غذاها در عالی ترین حد ممکن باشد.

ارسال نظر