کشور چین تبدیل به پرطرفدارترین مقصد گردشگری در جهان می شود

رسانه کلیک - با استناد به Euromonitor International، کشور چین تا سال 2030 به پرطرفدارترین مقصد جهان برای گردشگران بدل خواهد شد.

کشور چین تبدیل به پرطرفدارترین مقصد گردشگری در جهان می شود

بدون تردید بازدید از کشورهای اروپایی، سافاری های آفریقایی و استراحت در سواحل تاهیتی همچنان اولویت های گردشگران برای سفر محسوب می شوند؛ با این وجود با استناد به Euromonitor International ، به نظر می رسد که گردشگری در چین تا سال 2030 از تمام کشورهای جهان پر رونق تر خواهد شد.

واشنگتن پست در گزارشی اظهار داشت که تیم تحقیقات تجاری اش موفق به تشخیص رشد 5 درصدی سفرها به چین در یک سال گذشته شده؛ به نحوی که در سال 2018 بیش از 1.4 میلیارد سفر به این کشور صورت گرفته است. این تیم تحقیقاتی همچنین تخمین زده که صنعت گردشگری در این کشور در 12 سال آینده حدود 2.6 تریلیون دلار درآمد خواهد داشت.

به گزارش گاردین ، موفقیت کشور چین در زمینه گردشگری در چند سال اخیر مدیون چندین عامل است. این کشور نسبت به گذشته دسترسی بهتری از نقاط مختلف جهان به ویژه از سایر کشورهای آسیایی پیدا کرده و کشورهای آسیایی نسبت به سایر کشورها آسان تر برای دریافت ویزای کشور چین درخواست می دهند؛ بنابراین این موضوع می تواند موجب افزایش سفرهای آسیایی به این کشور شود.

کشورهای همسایه چین عمدتا در حال پیشرفت های اقتصادی هستند؛ بنابراین امکان سفرهای لوکس و خارجی برای آن ها راحت تر از قبل شده است. مطابق این گزارش، 80 درصد سفرهای آسیایی به چین از کشورهای نزدیک و همسایه آن انجام می شود.

همچنین در این گزارش ذکر شده که تعداد خطوط هواپیمایی اقتصادی تر نیز در سال های اخیر افزایش یافته و این امر به افراد بیشتری اجازه سفر به کشورهای مختلف را می دهد؛ بنابراین این عامل نیز در رونق گردشگری کشورها تاثیر بسزایی داشته است.

همچنین لازم به ذکر است که پایتخت چین، پکن قرار است در سال 2022 میزبان المپیک زمستانی باشد؛ بنابراین در فصل زمستان گردشگری در این کشور رشد چشم گیری پیدا خواهد کرد.

یکی از متخصصان در حیطه گردشگری، در این گزارش اظهار داشت:

صنعت گردشگری یکی از عوامل کلیدی اقتصاد چین محسوب می شود و تا کنون سرمایه گذاری های بسیاری برای پیشرفت زیرساخت ها و استانداردهای گردشگری در این کشور صورت گرفته است. همچنین در چند سال گذشته سیاست ها و ابتکارات دوست دار توریست بسیاری در این کشور وضع شده است.

اما جالب است بدانید که گردشگری تنها در چین در حال رونق گرفتن نیست؛ با استناد به این گزارش گردشگری در کشورهایی مانند مصر، تونس و ترکیه نیز در حال رونق گرفتن است. کشور مصر به تنهایی از سال 2017 تا 2018 حدود 134 درصد افزایش رزروهای مربوط به سفر را تجربه کرده است.

با استناد به Malay Mail ، تا سال 2030 چین، ایالات متحده ، آلمان، انگلستان و فرانسه پرطرفدارترین مقاصد گردشگری جهان خواهند بود؛ بنابراین شاید بهتر باشد پیش از هجوم گردشگران به این کشورها سری به آن ها بزنید!

ارسال نظر