چرا سفر به ژاپن در پاییز تجربه بسیار متفاوتی خواهد بود؟

رسانه کلیک - اگر از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید ژاپن تنها در فصل بهار و هنگام شکوفه دادن درختان گیلاس دیدنی است، در ادامه همراه کلیک باشید تا با جذابیت های سفر به ژاپن در فصل پاییز آشنا شوید.

چرا سفر به ژاپن در پاییز تجربه بسیار متفاوتی خواهد بود؟

اگر چه اکثر افراد بر این باورند که بهترین فصل برای سفر به ژاپن فصل بهار است؛ اما سفر پاییزی به ژاپن نیز بدون تردید می تواند یکی از به یاد ماندنی ترین سفرهای زندگی هر فرد باشد.

در فصل پاییز ، هر یک از شهرهای ژاپن جذابیت های خاص خود را دارد. برای مثال گشت و گذار در باغ کیوسومی توکیو و قدم زدن روی برگ های قرمز، نارنجی، سبز و زرد آن بسیار آرامش بخش خواهد بود. گردشگران می توانند ساعت ها در این باغ قدم زده و در رویاهای خود غرق شوند.

یکی دیگر از جاذبه های سفر به ژاپن در فصل پاییز باغ دیدنی ریکوگی است. این باغ نیز مانند باغ کیوسومی یکی از باغ های کلاسیک ژاپنی متعلق به دوره ادو به شمار می رود که مخصوص پیاده روی است. نور چراغ های این باغ در شب، درختان افرا را به شدت تماشایی می کند.

در این باغ همچنین دستگاه هایی وجود دارد که بخار تولید کرده و باعث می شود فضای باغ، مه آلود به نظر برسد. اگر قصد سفر به ژاپن در پاییز را دارید، می توانید در رویداد سالانه جمع آوری تمبر برگ های پاییزی نیز شرکت کنید که در آن گردشگران از 9 باغ اصلی توکیو دیدن کرده و کتابچه ای دارای تمبر هر یک از آن ها را نیز دریافت می کنند. هر دو باغ ریکوگی و کیوسومی جزو این 9 باغ هستند.

اکثر افراد ژاپن را به زیبایی های آن در فصل بهار، به ویژه به علت شکوفه زدن درختان گیلاس در آن می شناسند؛ اما رنگ های پاییزی (که در زبان ژاپنی kōyō خوانده می شوند) نیز می تواند به همان اندازه زیبا باشند. در ابتدای قرن هفدهم، باغ داران ژاپنی به کاشت بیش از 300 گونه درخت افرا در اطراف معابد، مسافرخانه ها و خانه ها پرداختند تا این درختان در فصول مختلف رنگ و بوی متفاوتی به فضا ببخشند. برگ های درخت Momiji (گونه ای از درختان افرا) نازک و کشیده هستند؛ بنابراین مانند شیشه ای لک شده، نور را تا حدی از خود عبور می دهند و همین درختان قرمز رنگ به تنهایی می توانند در فصل پاییز، ژاپن را تبدیل به یک بهشت کنند!

در چند سال اخیر، توجه رسانه ها و اشتیاق افراد خارجی به ویژه چینی ها برای سفر به ژاپن در فصل پاییز و لذت بردن از تماشای برگ های رنگارنگ، چندین برابر شده است. از اواسط اکتبر تا اوایل دسامبر ژاپن پر از درختان رنگارنگ می شود. اگر چه اکثر گردشگران به دنبال گشت و گذار در شهرهای اصلی این کشور هستند، اما روستاها و شهرهای کوچک تر ژاپن نیز در فصل پاییز جذابیت های خود و ارزش دیدن دارند.

کیوتو طی جنگ جهانی دوم مورد حملات بمب ها قرار نگرفت؛ بنابراین درخت ها و معابد آن از توکیو قدمت بیشتری داشته و ارزش متفاوتی نیز دارند. معبد Enrian یکی از این معابد ارزشمند بوده که بازدید از آن در تمام طول سال تنها در 5 هفته، آن هم در فصل پاییز امکان پذیر است! این معبد دارای درختی 350 ساله بوده که برگ های قرمز رنگ و ریخته آن در فصل پاییز جذابیت این معبد را دو چندان می کند. معبد Rurikōin نیز یکی از معابد جذابی است که درختان افرای زیادی را در خود جای داده و در فصل پاییز می توان روی برگ های قرمز و نارنجی آن ها قدم زد.

معبد کیومیزو که در سال 788 ساخته شده نیز یکی دیگر از معابد جذابی است که در سفر به ژاپن به ویژه در فصل پاییز نباید بازدید از آن را فراموش کرد. این معبد روی صخره ای 13 متری بنا شده و شبیه به قایقی مقدس است که بر اقیانوسی از برگ های رنگارنگ درختان افرا شناور مانده است. تماشای مناظر از بالای این معبد بدون تردید یکی از به یاد ماندنی ترین تجربه هایی است که هر گردشگر می تواند در زندگی خود به دست آورد.

ژاپن بدون تردید در پاییز یکی از زیباترین کشورها در زمینه جذابیت های طبیعی به شمار می رود؛ بنابراین اگر قصد سفر به ژاپن را دارید اما به نظرتان این کشور فقط در فصل بهار دیدنی است، بهتر است دوباره فکر کنید!

ارسال نظر