احتمال استفاده از نمایشگر OLED در تبلت ها و لپتاپ های اپل

رسانه کلیک - شایعات به این موضوع اشاره می کنند که اپل به علت کاهش فروش گوشی های هوشمند خود، قصد دارد تبلت ها و لپتاپ های خود را به نمایشگر OLED مجهز کند.

احتمال استفاده از نمایشگر OLED در تبلت ها و لپتاپ های اپل

این احتمال وجود دارد که اپل از نمایشگر OLED در محصولات بیشتری استفاده کند. اپل از روی خواسته خود قصد استفاده از این پنل ها را ندارد، بلکه باید با سامسونگ دیسپلی به توافق برسد. بر اساس گزارش های گذشته، اپل نتوانست مطابق قراردادش با سامسونگ پنل OLED کافی برای آیفون های تولیدی خود خریداری کند. بر اساس اطلاعاتی که به تازگی از سوی ETnews منتشر شده، این قرارداد شاید باعث شود پنل های OLED سامسونگ در محصولات جدید اپل حضور پیدا کنند. در حقیقت تبلت های و لپ تاپ های اپل مقصد این پنل ها خواهد بود.

این موضوع یکی از راه حل ها برای رفع مشکلات میان اپل و سامسونگ است، بنابراین نمی توان آن را قطعی دانست. اپل از نمایشگر OLED در گوشی های آیفون XS و XS مکس استفاده می کند. فروش گوشی های هوشمند این شرکت در سال های اخیر با کاهش همراه بوده، بنابراین پنل های خریداری شده باید در محصولات دیگر مورد استفاده قرار بگیرند.

مک بوک پرو 16 اینچی

سامسونگ تبلت های سری گلکسی Tab S را با نمایشگرهای OLED روانه بازار می کند و لپ تاپ لنوو تینک پد X1 یوگا نیز دارای نمایشگر OLED است. در این میان، اپل تنها از این پنل ها در آیفون و ساعت هوشمند خود استفاده کرده است.

بر اساس گزارش های گذشته، نسل آینده مک بوک پرو و آیپد با طراحی جدید، از فناوری mini-LED بهره می برند. این موضوع توسط مینگ چی کو اعلام شده است. انتظار می رود این نمایشگر در نسل آینده آیفون XR مورد استفاده قرار بگیرد، چرا که این محصول هم اکنون پرفروش ترین گوشی هوشمند تولیدی اپل محسوب می شود.

ارسال نظر