مقایسه شارژرهای هواوی و اوپو با شارژر مخصوص گلکسی S20 اولترا

رسانه کلیک - بررسی ها نشان می دهند که بیشترین سرعت شارژ باتری در سال 2020، متعلق به شارژر گوشی های پرچمدار به نام اوپو فایند X2 پرو، سامسونگ گلکسی S20 اولترا و هواوی P40 پرو است.

مقایسه شارژرهای هواوی و اوپو با شارژر مخصوص گلکسی S20 اولترا

مدتی است که سازندگان گوشی های چینی در صدر تولیدکنندگان برتر سخت افزاری قرار داشته و با ارایه سریع ترین شارژ ممکن، بزرگ ترین باتری ها و بیشترین بازه بزرگنمایی دوربین، از سایر رقبای خود پیشی گرفته اند.

چندی پیش، از یک شارژر 100 واتی رونمایی شد که می تواند یک باتری بزرگ را با سرعت فوق العاده ای به طور کامل شارژ کند. فناوری Mi Charge Turbo قادر است تا تنها در 17 دقیقه، یک باتری 4000 میلی آمپر ساعتی را به طور کامل شارژ کند. این فناوری جدیدی شیائومی علیرغم عدم خلاقیت در نامگذاری، امکان سریع ترین شارژ ممکن را برای باتری های گوشی فراهم می آورد، اما متاسفانه هنوز به مرحله تجاری سازی نرسیده است.

جالب است بدانید که عدد 100 وات برای شارژ سریع، رابطه مستقیم با محدودیت استاندارد تحویل توان در پورت های USB-C فعلی دارد. با این حال، عمده گوشی های همراه و حتی جدیدترین گوشی پرچمدار موجود در بازار، هنوز از شارژر 65 واتی استفاده می کنند.

مقایسه سرعت شارژ باتری گلکسی S20 اولترا در برابر هواوی P40 پرو و اوپو فایند X2 پرو

در سال 2018، شارژر سوپر Vooc 55 واتی روانه بازار شد که می توانست باتری 3730 میلی آمپر ساعتی نسخه لامبورگینی گوشی اوپو فایند X را در کمتر از 35 دقیقه به طور کامل شارژ کند. این قابلیت تا مدت طولانی مخصوص سوپر Vooc بود تا زمانی که حداکثر سرعت شارژ باتری در این اواخر شکسته شد.

با معرفی گوشی اوپو فایند X2 پرو و شارژر سریع سوپر Vooc 2.0 65 واتی، بسیاری کاربران مشتاق شدند تا باتری گوشی خود را هر چه سریع تر خالی کرده و مشاهده گر قابلیت فوق العاده شارژر سریع باشند. می توان گفت که شارژر گوشی اوپو فایند X2 پرو، با ترکیب منحصر بفرد مدار شارژ کننده، رکورد جدیدی را در آزمایش های بنچمارک به جای گذاشته است.

از سوی دیگر، فناوری سوپر شارژ 40 واتی هواوی و کاربرد آن برای گوشی P40 Pro نشان می دهد که این تکنولوژی های فوق العاده، مختص به برند هستند. به بیان بهتر، هر دستگاه با برند خاص، تنها با شارژر انحصاری خود با سرعت حداکثر شارژ می شود. به عنوان مثال، شارژر 40 واتی هواوی P40 می تواند باتری گوشی اوپو فایند X2 را در مدت یک ساعت و بیست دقیقه شارژ کند، حال آنکه این باتری به وسیله شارژر انحصاری اوپو تنها در 38 دقیقه به طور کامل شارژ می شود.

همچنین با اینکه قابلیت شارژ باتری 5000 میلی آمپر ساعتی گلکسی S20 اولترا در طول یک ساعت، نتیجه قابل ملاحظه ای به شمار می آید، اما پر کردن 71 درصد از ظرفیت باتری 4260 میلی آمپر ساعتی گوشی اوپو فایند X2 در تنها 20 دقیقه (97 درصد در نیم ساعت) برتری شارژر 65 واتی اوپو را نسبت به شارژر 45 واتی سامسونگ نشان می دهد.

ارسال نظر