مشخصات دوربین پنج گانه گوشی P40 پرو هواوی لو رفت

رسانه کلیک - اخیرا اطلاعات تازه ای درباره گوشی جدید هواوی P40 پرو در فضای مجازی منتشر شده که مشخصات دوربین پنج گانه آن را بیشتر آشکار می کنند.

مشخصات دوربین پنج گانه گوشی P40 پرو هواوی لو رفت

تا کنون اطلاعات بسیاری در رابطه با گوشی P40 پرو در فضای مجازی منتشر شده است. حال افشاگر معروف یعنی @RODENT950 مجددا برگشته تا جزییات بیشتری را درباره سیستم دوربین با ما به اشتراک بگذارد. ظاهرا ماژول اصلی که در پنل پشتی قرار گرفته، از سنسور 1/1.28 اینچی Hexadeca Bayer سونی IMX700 استفاده می کند. واژه Hexadeca در این نام گذاری در واقع بیانگر عدد یونانی 16 است؛ بدین معنا که سنسور نسبتا بزرگ ما فرایند پیکسل باینینگ 4 در 1 را دو مرتبه انجام می دهد. نکته دیگر درباره سنسور این دوربین 52 مگاپیکسلی، بهره مندی از فیلتر رنگ RYYB به جای فیلتر RGGB معمولی است. تصاویر گرفته شده به صورت پیشفرض با کیفیت 13 مگاپیکسل ذخیره می شوند.

اندازه سنسور دوم نیز کمی بزرگ و برابر با 1/1.5 اینچ است. این دوربین 40 مگاپیکسلی فوق عریض از نوع IMX650 بوده و از فیلتر رنگ RGGB بهره می برد. هواوی P40 پرو همچنین به یک سنسور پریسکوپی ویک سنسور تله فوتوی معمولی مجهز شده که به ترتیب امکان زوم اپتیکال 10 برابر و قابلیت بزرگنمایی 3 برابر را برای گوشی فراهم می آورند. پرچمدار بعدی هواوی همچنین از سنسور ToF و سنسور تشخیص دمای رنگ نیز استفاده خواهد کرد.

شایعات قبلی حاکی از آن بودند که هواوی نسخه پریمیوم پی 40 پرو را نیز به بازار می فرستد. جالب آنکه ویژگی های این محصول با اطلاعات فوق همخوانی بسیاری دارد. اگر به خاطر داشته باشید سایر اعضای خانواده P40 یعنی مدل لایت و مدل لایت E نیز در هفته های قبل به دنیا معرفی شدند؛ با این حال شرکت چینی گفته که در 26 مارس 2020 به صورت رسمی از اسمارت فون جدید خود رونمایی می کند. ظاهرا پی 40 پرو در پنج رنگ مشکی، سفید، آبی، طلایی و نقره ای در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

ارسال نظر