نشان تجاری Space Zoom به کدام ویژگی دوربین گلکسی S11 اشاره می کند؟

رسانه کلیک - سامسونگ در رقابت با کمپانی های دیگر، دوربین پرچمداران خود را به طور چشمگیری بهبود داده و با ثبت نشان تجاری Space Zoom توجه بسیاری ازعلاقه مندان را به خود جلب کرده است.

نشان تجاری Space Zoom به کدام ویژگی دوربین گلکسی S11 اشاره می کند؟

شرکت سامسونگ به تازگی نشان تجاری Space Zoom را در اتحادیه اروپا به ثبت رسانده است. ظاهرا این نشان تجاری، به ویژگی بزرگنمایی در گوشی های گکسی S11 آینده سامسونگ اشاره می کند.

در اوایل هفته جاری، شایعه ای منتشر شد که سامسونگ از نام Hubble برای دوربین گلکسی S11 استفاده خواهد کرد ( دوربین سامسونگ گلکسی S11 دارای کدنام هابل است ). هر چند این نام یک جنبه فرازمینی را در ذهن مخاطب تداعی می کند، اما نشان تجاری ثبت شده اخیر توسط این شرکت، مهر تاییدی بر این ذهنیت است. کمپانی کره ای در روز گذشته نشان تجاری Space Zoom را در دفتر EUIPO به ثبت رساند. مشخصات ذکر شده برای Space Zoom در سند مربوطه بدین شرح است:

نرم افزاری برای استفاده در گوشی های هوشمند، تلفن های موبایل و دوربین ها، نرم افزاری برای بزرگنمایی یک تصویر بدون کاهش کیفیت آن.

با این تفاسیر می توان به راحتی حدس زد که Zoom Space برای چه دستگاهی به کار گرفته خواهد شد. البته قابلیت های بزرگنمایی به طور کامل با سایر شایعات مربوط به گلکسی S11 همخوانی دارند. همه گمانه زنی ها، از کدنام Hubble گرفته تا برنامه های سامسونگ جهت ارتقای قابل ملاحظه دوربین با بزرگنمایی اپتیکال پنج برابر و همچنین احتمال وجود سنسور 108 مگاپیکسلی، ظاهرا درست به نظر می رسند.

کمپانی سامسونگ با عرضه این دوربین، جایگاه خود را در بازار حفظ کرده است. اخیرا شرکت گوگل گوشی اختصاصی خود به نام پیکسل 4 را با حالت تصویربرداری نجومی منحصر به‌فرد روانه بازار کرد. در عین حال، هواوی نیز از قابلیتی به نام حالت ماه در دستگاه های خود خبر داد که با استفاده از آن می توان تصاویر با کیفیتی از ماه گرفت.

در هر صورت، هنوز مشخص نیست که آیا Space Zoom با هدف عکس برداری از آسمان شب طراحی شده است یا خیر. اما با توجه به افزایش چشمگیر قابلیت های تصویربرداری در پرچمداران جدید گلکسی نسبت به دستگاه های قبلی با ویژگی بزرگنمایی اپتیکال 2 برابر، می توان پیش بینی کرد که Space Zoom جهت رقابت با دوربین های قدرتمند اخیر طراحی شده است.

ارسال نظر