گوشی ردمی K30 از شبکه ارتباطی 5G پشتیبانی می کند

رسانه کلیک - اطلاعات جدید نشان می دهند که گوشی ردمی K30 مجهز به طراحی پانچ هول بوده و قابلیت پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G را نیز دارد.

گوشی ردمی K30 از شبکه ارتباطی 5G پشتیبانی می کند

گوشی های سری ردمی K20 و Mi 9T تاکنون موفق شده اند محبوبیت بسیاری را در بین کاربران به دست آورند. حال مدیر کل شرکت ردمی یعنی لو ویبینگ، طی مراسم معرفی اسمارت فون جدید ردمی 8 در چین، اشاره های کوچکی نیز به گوشی ردمی K30 کرده است.

این محصول علاوه بر پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G، دارای طراحی پانچ هول است؛ یعنی دوربین سلفی آن درون حفره ای کوچک در زیر خود نمایشگر قرار می گیرد. ویبینگ با پخش یک تیزر کوتاه، نشان داد که گوشی ردمی K30 نیز مانند گلکسی S10 پلاس سامسونگ از دوربین سلفی دوگانه بهره می برد. چنانچه در تصویر مشاهده می کنید، این دوربین در قسمت بالا و سمت راست گوشی قرار گرفته است.

شاید جالب باشد بدانید که K30 قادر به پشتیبانی از شبکه 5G دوگانه است. بدین معنا که این محصول از هر دو شبکه SA (حالت مستقل) و NSA (حالت غیر مستقل) بهره می گیرد. البته ناگفته نماند که شبکه NSA برای انجام کارهایی مانند برقراری ارتباط بین سرورها و برج های مخابراتی به زیرساخت های LTE فعلی نیاز دارد. این موضوع باعث شده تا گوشی ردمی K30 با سرعت و کیفیت بهتری به این شبکه متصل شود و هزینه توسعه 5G در نواحی جدید کاهش یابد.

ویبینگ در میان حرف های خود اظهار داشت که ردمی K30 احتمالا جزو ارزان ترین گوشی های 5G موجود در بازار خواهد بود. با این حال می دانیم که شرکت ردمی برای قیمت گذاری محصولات خود از سیاست گذاری های خاصی پیروی می کند. طبق گزارش های منتشر شده، قدرت پردازش Redmi K30 بر عهده چیپست جدید 7250 کوالکام است. در اینجا باید خاطر نشان کرد که این تراشه نیز از شبکه ارتباطی 5G دوگانه پشتیبانی می کند.

ارسال نظر