گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس، اولین گوشی‌های هوشمند با تاییدیه وای فای 6

رسانه کلیک - گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس سامسونگ به عنوان اولین گوشی های هوشمند با تاییدیه وای فای 6 معرفی شدند.

گلکسی نوت 10 و نوت 10 پلاس، اولین گوشی‌های هوشمند با تاییدیه وای فای 6

گوشی های سری نوت 10 سامسونگ تبدیل به اولین گوشی های هوشمند دارای Wi-Fi Certified 6 شدند. این تاییدیه از سوی اتحادیه وای فای صادر شده است. کسب این تاییدیه به معنای پشتیبانی کامل این دو گوشی هوشمند از استاندارد جدید و همچنین عملکرد بهینه آن است. لازم به ذکر است؛ علاوه بر گوشی های سری گلکسی نوت 10، گوشی های سری گلکسی S10 نیز دارای وای فای 6 هستند؛ با این حال موفق به کسب تاییدیه از سوی اتحادیه وای فای نشده اند.

علاوه بر محصولات شرکت سامسونگ، گوشی های سری آیفون 11 اپل نیز از استاندارد وای فای 6 پشتیبانی می کنند؛ با این حال هنوز در لیست تاییدیه اتحادیه وای فای قرار نگرفته اند. انتظار می رود در آینده نزدیک پرچمداران جدید اپل نیز موفق به کسب این تاییدیه شوند.

وای فای 6

وای فای سال گذشته تصمیم گرفت نحوه نامگذاری استاندارد خود را ساده تر کند. برای مثال وای فای 6 با نام استاندارد 802.11ax و وای فای 5 با نام استاندارد 802.11ac شناخته می شود. مصرف انرژی گوشی های مجهز به وای فای 6 با استفاده از ویژگی Target-Wakup Time کاهش پیدا می کند. قابلیت TWT گوشی را از موضوع که باید برای انتقال اطلاعات فعال باشد و یا نیازی به فعال بودن نیست، مطلع می کند.

این استاندارد بهبودهایی را در زمینه MIMO و همچنین کدنویسی تجربه کرده است که امکان انتقال اطلاعات بیشتر در پهنای باند یکسان را فراهم می کند. قابلیت TWT نیز با غیرفعال کردن دستگاه، از کاهش سرعت انتقال اطلاعات در مکان هایی که محصولات زیادی به یک منبع متصل هستند، جلوگیری می کند.

در حال حاضر چندین هات اسپات و روتر از استاندارد وای فای 6 پشتیبانی می کنند که برای مثال می توان به هواوی 5G CPE Pro و ایسوس RT-AX88U اشاره کرد.

ارسال نظر