آیفون XR پرفروش ترین گوشی هوشمند نیمه اول 2019 شد

رسانه کلیک - در تحقیقات انجام شده روی فروش گوش های هوشمند در سال جاری، آیفون XR به پرفروش ترین گوشی سال 2019 تاکنون تبدیل شد.

آیفون XR پرفروش ترین گوشی هوشمند نیمه اول 2019 شد

در سال های اخیر شاهد افزایش بی رویه قیمت گوشی های هوشمند رده بالا در تمامی برندها بودیم. به دنبال افزایش قیمت، عرضه این گوشی ها به طور پیوسته کاهش یافت و هر سال کم تر شد. واضح است که دلیل کاهش تقاضا در بازار، قیمت های نامعقول است. در طی این سال ها، قیمت ها همواره افزایش یافته اند، اما کاربران شاهد ابتکار جدید و شگفت انگیزی که این افزایش قیمت را منطقی جلوه دهد، نبودند. با همه این صحبت ها، جالب است بدانید که گوشی رده بالای کمپانی اپل، آیفون XR در حالی که با قیمت 749 دلاری وارد بازار شد و با وجود رقبایی که حتی نصف این قیمت را هم نداشتند، تبدیل به پرفروش ترین گوشی سال 2019 تا به امروز شده است.

بر اساس نتایج بدست آمده از آخرین تحقیقات HIS Markit، در نیمه ابتدایی سال 2019 میلادی، 26.9 میلیون دستگاه آیفون ایکس آر به فروش رسیده است. این گوشی هوشمند با فروش 13.6 میلیون دستگاه در سه ماهه اول و 13.3 میلیون دستگاه در سه ماهه دوم، در رتبه اول قرار دارد. پس از آن، گوشی های گلکسی A10 سامسونگ و گلکسی A50 سامسونگ، به ترتیب با فروش 13.4 میلیون و 12 میلیون دستگاه با فاصله زیادی در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند. با وجود قیمت پایین این دو محصول سامسونگ، اما باز هم محصول اپل به عنوان پرفروش ترین گوشی هوشمند نیمه اول سال 2019 شناخته می شود.

آیفون XR

دیگر محصول اپل، آیفون 8 نیز چهارمین گوشی پرفروش در نیمه اول سال 2019 شناخته می شود. از دیگر گوشی های پرفروش این شش ماه می توان به Redmi 6A شیائومی، OPPO A5 و آیفون XS مکس اشاره کرد. نکته جالب توجه، عدم حضور گوشی های هواوی در این لیست است. گوشی های این کمپانی علی رغم قیمت معقول نسبت به کیفیت بالایی که دارند، نتواستند در میان پرفروش ترین گوشی های سال جاری حاضر شوند.

بایستی خاطر نشان کرد که تولید گوشی های آیفون به تعداد قابل توجهی کمتر از گوشی های اندرویدی است. بنابراین، تعداد کم این گوشی ها در فروش بالای آن ها تاثیر گذار خواهد بود و هر آیفون نسبت به رقبای اندرویدی خود شانس بیشتری برای فروش دارد.

آیفون XR در بسیاری از موارد همچون پردازنده و دیگر سخت افزارها، به آیفون XS و آیفون XS MAX شباهت دارد و ظاهرا تکنولوژی بهتر صفحه نمایش و سنسورهای اضافی دوربین، باعث نشده کاربران بیشتری حاضر به پرداخت پول بیشتر برای این دو گوشی شوند. حال با فاصله ای که در میان پرفروش ترین گوشی های هوشمند سال 2019 شاهد هستیم، به نظر می رسد که در این چند ماه باقی مانده نیز آیفون XR اپل بتواند جایگاه خود را حفظ کند.

ارسال نظر