ال جی ماژول دوربین آیفون 11 را تولید می کند

رسانه کلیک - ظاهرا کمپانی اپل قصد دارد برای ساخت ماژول دوربین آیفون 11 از ال جی کمک بگیرد. این چندمین سالی است که ال جی وظیفه تامین دوربین های آیفون را بر عهده دارد.

ال جی ماژول دوربین آیفون 11 را تولید می کند

جالب است بدانید که شرکت اپل برای ساخت دوربین آیفون های جدید از شرکت ال جی اینوتک کمک می گیرد. ال جی به منظور رفع نیازهای شرکت اپل، مجبور شده تا شمار کارکنان خود را طی چند ماه اخیر حدود چهار برابر افزایش دهد. البته این نخستین باری نیست که اپل و ال جی در ساخت این محصولات با یکدیگر همکاری می کنند.

ال جی یکی از بزرگترین تامین کنندگان کمپانی اپل در سال های اخیر بوده و وظیفه ساخت دوربین اصلی، دوربین سلفی و دوربین TrueDepth آیفون ها را بر عهده دارد. طبق گزارش های ETNews، واحد تجاری Optical Solution ال جی در سه ماهه دوم سال 2018، شمار کارکنان خود را از 612 به 3396 نفر رساند تا بتواند مایحتاج اپل را در سال گذشته برطرف کند. این موضوع باعث شد تا ال جی اینوتک در سه ماهه سوم سال 2018 به سود قابل ملاحظه ای دست یابد. به طوری که این تولیدکننده کره ای با فروش بالغ بر 1.91 میلیارد دلار و کسب سود عملیاتی 107 میلیون دلار، رکورد تازه ای را در تاریخ شرکت بر جای گذاشت. البته هنگامی که اپل مشتری اصلی یک شرکت باشد، این موضوع چندان هم دور از انتظار نیست.

آیفون 11

به نظر می رسد امسال، اوضاع کاری برای شرکت ال جی از سال گذشته نیز بهتر باشد؛ چراکه آیفون های 2019 دارای یک دوربین اضافی روی پنل پشتی هستند. گوشی آیفون 11 و آیفون 11 پرو (یا همان آیفون های 2019) هر کدام مجهز به 3 دوربین بوده و مدل اقتصادی تر آن ها نیز به جای 1 دوربین، از 2 دوربین بهره می برد. مسلما تغییرات اعمال شده تاثیر مستقیمی روی میزان سوددهی ال جی اینوتک و البته میزان قیمت محصولات خواهد گذاشت.

ارسال نظر