آیفون های 2021 با قابلیت پشتیبانی از 5G معرفی می شوند

رسانه کلیک - اطلاعات جدید به پشتیبانی آیفون های 2021 از شبکه ارتباطی 5G اشاره می کند. این قابلیت برای تمام این گوشی های هوشمند در نظر گرفته می شود.

آیفون های 2021 با قابلیت پشتیبانی از 5G معرفی می شوند

اپل اولین گوشی هوشمند خود با قابلیت پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G را سال آینده معرفی می کند. اپل برای استفاده از این ویژگی به صورت استاندارد در گوشی های هوشمند خود، حداقل به یکسال زمان نیاز دارد.

در حال حاضر برخی سازندگان گوشی های اندرویدی، محصولات خود را با قابلیت پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G وارد بازار کرده اند. اپل در استفاده از فناوری های جدید در مقایسه با رقبای خود کندتر عمل می کند.

بر اساس گزارشی جدید که به اینترنت راه پیدا کرده، اپل سال آینده از اولین گوشی 5G خود رونمایی می کند؛ با این حال تمام آیفون های 2021 از این شبکه ارتباطی پشتیبانی می کنند.

آیفون X

تحلیلگر معروف محصولات اپل، Ming Chi Kuo به این موضوع اشاره کرده که سال آینده تنها نسخه های گران قیمت آیفون قادر به پشتیبانی از اینترنت 5G هستند. این دستگاه ها در نیمه دوم سال آینده از راه می رسند، بنابراین میزان پوشش 5G در جهان افزایش پیدا خواهد کرد.

آقای کو ادعا کرده اپل از سال 2021 تمام آیفون های خود را به صورت استاندارد با قابلیت پشتیبانی از نسل پنجم تلفن همراه وارد بازار می کند. در ابتدا این شرکت از مودم های 5G کوالکام در محصولات خود استفاده می کند و در آینده مودم های انحصاری خود را توسعه می دهد ( مودم 5G اپل در حال توسعه است؛ استخدام مهندس ارشد اینتل ). کو به معرفی مودم های 5G اپل در سال 2022/2023 اشاره دارد.

آقای کو پیش بینی کرده اپل به عرضه سه آیفون جدید به صورت سالانه ادامه می دهد. این احتمال وجود دارد که آیفون 6.7 اینچی OLED سال آینده میلادی با قابلیت پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G معرفی شود.

ارسال نظر