گوشی های آینده هواوی نمی توانند از کارت حافظه SD استفاده کنند

رسانه کلیک - انجمن SD شرکت هواوی را تحریم کرد. در همین راستا، گوشی های آینده هواوی نمی توانند از کارت حافظه SD و microSD استفاده کنند.

گوشی های آینده هواوی نمی توانند از کارت حافظه SD استفاده کنند

هواوی در هفته اخیر با تحریم های شدیدی روبه‌رو شده که علت آن را باید جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا دانست. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای اینکه بتواند با کشور چین به توافق برسد، شرکت هواوی را به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های این کشور و رقیب اصلی اپل تحریم کرده است.

در جدیدترین اقدام، این شرکت از انجمن SD حذف شده است. این انجمن امکان استفاده شرکت ها از کارت حافظه SD و microSD را در محصولات فراهم می کند. در همین راستا، گوشی های آینده هواوی نمی توانند از کارت حافظه SD استفاده کنند.

هفته گذشته دولت آمریکا اعلام کرد هواوی برای امنیت ملی این کشور خطرناک است و در همین راستا شرکت ها باید همکاری های خود با این شرکت را قطع کنند. این موضوع باعث شد بسیاری از شرکت ها، همکاری خود را با این غول فناوری چینی به حالت تعلیق درآورند.

هواوی P30

در حالی که هواوی از انجمن SD حذف شده است، این شرکت به وب‌سایت Android Authority اعلام کرده کاربران قادر به خرید و استفاده از کارت های SD و microSD برای محصولات خود هستند.

در حال حاضر نمی توان میزان تاثیر حذف این شرکت از انجمن SD روی گوشی های آینده هواوی را پیش بینی کرد. این برند در گذشته نه چندان دور از کارت های حافظه نانو (NM Card) رونمایی کرد، بنابراین محصولات آینده آن از این فناوری استفاده می کنند.

هواوی هفته گذشته از سوی شرکت گوگل و همچنین چندین شرکت مطرح دیگر مانند اینتل و کوالکام تحریم شد ( گوگل شرکت هواوی را تحریم کرد؛ عدم دسترسی به پلی استور ). لازم به ذکر است؛ تحریم گوگل به مدت 90 روز تعلیق شده است ( تحریم هواوی 90 روز به تعویق افتاد ).

ارسال نظر