آیفون های 2019 به مودم 5G مدیاتک مجهز می شوند؟

رسانه کلیک - مدیاتک در گذشته نه چندان دور از مودم های 5G خود رونمایی کرد. به نظر می رسد آیفون های 2019 به این مودم مجهز می شوند.

آیفون های 2019 به مودم 5G مدیاتک مجهز می شوند؟

دعواهای حقوقی میان شرکت های کوالکام و اپل ادامه دارد. در همین راستا گزارشی جدید به استفاده از مودم های 5G مدیاتک در آیفون های 2019 اشاره می کند. در فاصله سال های 2011 تا 2016 شاهد استفاده از مودم های کوالکام در آیفون های تولیدی اپل بودیم.

در سال 2016 اپل تصمیم گرفت در گوشی های تولیدی خود، آیفون 7 و آیفون 7 پلاس از مودم های کوالکام و اینتل به صورت همزمان استفاده کند. به علت دعواهای حقوقی میان اپل و کوالکام، این شرکت تصمیم گرفت در محصولات خود تنها از مودم های اینتل استفاده کند.

در گزارش جدید به این موضوع اشاره شده که اپل هنوز در رابطه با شرکت تامین کننده مودم های 5G خود تصمیم نگرفته و حتی شاید این برند امسال محصولی با قابلیت پشتیبانی از این شبکه ارتباطی روانه بازار نکند.

بیشتر سازندگان محصولات اندرویدی از گوشی های هوشمند مجهز به مودم 5G خود در نیمه اول سال جاری میلادی رونمایی می کنند؛ با این حال گفته می شود آیفون اپل با قابلیت پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G در سال 2020 از راه می رسد.

وال استریت ژورنال به تازگی گزارشی در رابطه با آیفون های 2019 منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، آیفون های جدید اپل به پنل OLED مجهز می شوند. این محصولات آیفون XI، آیفون XI مکس و آیفون ایکس آر 2019 نام دارند.

این احتمال وجود دارد که اپل برای آیفون های 2020، مودم های 5G انحصاری خود را توسعه دهد، البته در گزارش امروز این موضوع رد شده است. در حال حاضر سامسونگ بیشترین قطعات مورد نیاز اپل را تامین می کند؛ با این حال تولید مودم های 5G آیفون های آینده اپل توسط شرکت مدیاتک طبیعی به نظر می رسد.

ارسال نظر