کاهش 20 درصدی فروش سالانه گوشی های آیفون اپل

رسانه کلیک - اطلاعات و آمارهای جدید خبر از کاهش 20 درصدی فروش سالانه گوشی های آیفون اپل می دهد. آیفون XS مکس فروش کمی را در بازار تجربه می کند.

کاهش 20 درصدی فروش سالانه گوشی های آیفون اپل

اپل در گذشته نه چندان دور به این موضوع اشاره کرده بود که فروش آیفون های آن کاهش پیدا کرده است؛ با این حال آمارهای مربوط به آن را منتشر نکرد. به تازگی اطلاعاتی توسط Counterpoint Research در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

بر اساس اطلاعات جدید، فروش گوشی های آیفون اپل در ماه نوامبر 2018 در مقایسه با سال گذشته آن، کاهشی 20 درصدی را تجربه کرده است. در این بازه زمانی، آیفون XR با 64 گیگابایت حافظه داخلی پرفروش ترین آیفون اپل بوده است.

گوشی آیفون XS در مقایسه با آیفون 8 پلاس نزدیک به 3 درصد فروش بیشتری را تجربه کرده است. فروش آیفون XS مکس در این ماه در مقایسه با آیفون ایکس، 46 درصد کمتر بوده است.

با توجه به عرضه آیفون X در ماه نوامبر و آیفون XS مکس در ماه سپتامبر، مقایسه انجام شده منصفانه به نظر نمی رسد. در مجموع آیفون XS و XS مکس نزدیک به 50 درصد فروش بیشتری را در مقایسه با آیفون X تجربه کرده اند.

در کشور چین گوشی آیفون ایکس آر خریدار کمی داشته است. قیمت بالا، عدم نوآوری و استفاده از دوربین اصلی تکی باعث فروش کم این گوشی هوشمند در بازار چین شده است.

در حالی که آمار فروش مربوط به ماه دسامبر اعلام نشده است، انتظار می رود آیفون XR در این بازه زمانی سهم بالایی را به نام خود ثبت کرده باشد. با وجود عرضه این محصولات به بازار، احتمال افزایش سهم گوشی های آیفون 7 و آیفون 8 در برخی بازارها وجود دارد.

آیفون XR ارزان ترین آیفون 2018 اپل محسوب می شود. این دستگاه از نمایشگر LCD بهره می برد و قدرت آن را چیپست اپل A12 بایونیک تامین می کند.

ارسال نظر