آیفون دو سیم کارته فعلا در آمریکا کاربردی ندارد!

رسانه کلیک - همانطور که مطلع هستید شرکت اپل روز گذشته با بروزرسانی iOS 12.1 امکان استفاده از eSIM را به آیفون های ایکس اس، ایکس اس مکس و ایکس آر اضافه کرد، اما این قابلیت فعلا خیلی در آمریکا قابل استفاده نیست. 

آیفون دو سیم کارته فعلا در آمریکا کاربردی ندارد!

شاید اپل از نظر فنی توانسته باشد تکنولوژی eSIM را به آیفون بیاورد اما هیچ یک از اپراتورهای بزرگ آمریکا از جمله ورایزن (Verizon) ، ای تی اند تی (AT&T) و تی موبایل (T-Mobile) تا پایان سال امکان ارائه سرویس eSIM را ندارند. هرچند نام اپراتور اسپرینت (Sprint) در اطلاعیه اپل به چشم نمی خورد، اما این اپراتور می تواند در بعضی نقاط بصورت محدود خدمات ای سیم را ارائه کند.

بنابراین اگر فردی یکی از مشترکان سیم کارت های اپراتورهای آمریکایی باشد و یکی از گوشی های اپل را خریداری کند تا پایان سال نمی تواند از eSIM بهره مند شود مگر اینکه از یکی از اپراتورهای بین المللی ارائه دهنده خدمات eSIM استفاده کند.

هر یک از این اپراتورها در زمینه ارائه eSIM به مشکلی برخورد کرده اند و در حال بررسی و حل آن هستند. اپل در اطلاعیه ای در وبسایت رسمی خود اعلام کرده که تا پایان سال همه این اپراتورها قادر به ارائه ای سیم خواهند بود.

با توجه به این مسئله کسانی که در آمریکا آیفون XS، XS MAX و XR را خریداری می کنند فعلا نمی توانند از قابلیت دو سیم کارت هم زمان بهره مند شوند.

شاید بهتر بود اپل نسخه چینی آیفون را که از دو سیم کارت فیزیکی همزمان پشتیبانی می کند برای مدتی محدود در آمریکا عرضه می کرد.

در حال حاضر آیفون های وارد شده در کشورمان نیز نسخه چینی هستند و توانایی استفاده از دو سیم کارت همزمان فیزیکی در آن‌ها وجود دارد. هیچ یک از اپراتورهای تلفن همراه موجود در ایران از فناوری eSIM پشتیبانی نمی کنند.

ارسال نظر