اسمارت فون گیمینگ سامسونگ به GPU اختصاصی مجهز می شود

رسانه کلیک - اولین اسمارت فون گیمینگ سامسونگ با استفاده از یک پردازنده گرافیکی اختصاصی و توسعه یافته توسط این شرکت کره ای تولید و روانه بازار می شود.

اسمارت فون گیمینگ سامسونگ به GPU اختصاصی مجهز می شود

ساخت گوشی های مخصوص بازی یا به اصطلاح گیمینگ را می توان یکی از ترندهای نوظهور صنعت تلفن همراه دانست. آغاز کننده این مسیر، کمپانی Razer بود که یک سال پیش نخستین گوشی هوشمند گیمینگ خود را روانه بازار کرد. به تازگی یکی از افشاگران سرشناس دنیای فناوری با نام مستعار Ice Universe، اعلام کرده نخستین اسمارت فون گیمینگ سامسونگ با پردازنده گرافیکی انحصاری و ساخته شده توسط سامسونگ عرضه می شود.

برای اولین بار در ژوئن سال جاری میلادی گزارش ها خبر از توسعه یک GPU اختصاصی توسط سامسونگ دادند. این GPU که در گوشی های پایین رده مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند هزینه های تولید این کمپانی را کاهش دهد. با توجه به موفقیت اپل در زمینه تولید پردازنده های گرافیکی اختصاصی، توسعه GPU برای گوشی گیمینگ سامسونگ چندان دور از ذهن نیست.

در حال حاضر اطلاعات بسیار کمی از اسمارت فون گیمینگ سامسونگ در دسترس است؛ با این حال با توجه به بالا رده بودن این دستگاه احتمال استفاده از حافظه داخلی 128 گیگابایتی و رم 8 گیگابایتی وجود دارد. نمایشگر Infinity Display و دوربین اصلی قدرتمند دیگر مشخصات گوشی گیمینگ سامسونگ را تشکیل می دهند. سیستم خنک کننده کربنی مورد استفاده در گلکسی نوت 9 نیز یکی از ویژگی هایی محسوب می شود که انتظار می رود در اولین اسمارت فون گیمینگ سامسونگ حضور داشته باشد.

اگر پردازنده گرافیکی توسعه یافته توسط سامسونگ بتواند عملکرد خوبی را ارایه دهد، احتمال می رود این پردازنده در محصولات پرچمدار سامسونگ مانند گلکسی S10 نیز مورد استفاده قرار بگیرد؛ در غیر این صورت پرچمدار سال آینده سامسونگ مجهز به پردازنده گرافیکی Mali G76 تولید شده و به فروش می رسد.

ارسال نظر