پتنت شرکت سامسونگ خبر از دستگاهی مجهز به برش نمایشگر می دهد

رسانه کلیک - پتنت شرکت سامسونگ به دستگاهی با بریدگی صفحه نمایش اشاره می کند. این گوشی هوشمند دارای برش نمایشگر قطره ای است.

پتنت شرکت سامسونگ خبر از دستگاهی مجهز به برش نمایشگر می دهد

در اوایل هفته جاری سامسونگ پتنتی در رابطه با سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر به ثبت رساند. انتظار می رود این فناوری در پرچمدار آینده سامسونگ، گلکسی S10 مورد استفاده قرار بگیرد. این شرکت به تازگی پتنت جدیدی را به ثبت رسانده است.

امروز اطلاعاتی در رابطه با پتنت شرکت سامسونگ در اینترنت منتشر شده که به یک گوشی هوشمند مجهز به بریدگی صفحه نمایش اشاره می کند. دستگاه موجود در این پتنت دارای برش نمایشگر قطره ای و سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر است.

سامسونگ برای فناوری اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر دستگاه های آینده خود یک ویژگی جدید را در نظر گرفته است. این قابلیت باعث می شود که نور نمایشگر گوشی برای شناسایی اثر انگشت تغییر کند. سامسونگ برای این ویژگی از یک پردازنده کم مصرف استفاده خواهد کرد.

سنسور اثر انگشت سامسونگ در مقایسه با فناوری های موجود عملکرد بهتری دارد. این سنسور با اسکن انگشت کاربر برای 3 بار، امنیت آن را افزایش می دهد.

سامسونگ یکی از شرکت هایی محسوب می شود که تا به امروز از بریدگی صفحه نمایش در محصولات تولیدی خود استفاده نکرده است. جدیدترین پرچمداران این کمپانی، گلکسی S9 و گلکسی نوت 9 همچنان به نمایشگر بی کران مجهز شده اند؛ با این حال به نظر می رسد در آینده زبان طراحی سامسونگ تغییر کند.

در حال حاضر دستگاه های زیادی مجهز به برش نمایشگر قطره ای در بازار به فروش می رسند که برای مثال می توان به اسنشال فون اشاره کرد. هواوی به تازگی گوشی میت 20 مجهز به این ویژگی را در معرض دید عموم قرار داده است.

این احتمال وجود دارد که سامسونگ از این زبان طراحی در پرچمداران آینده خود استفاده نکند و به دنبال فناوری های جدیدی برای کاهش حاشیه اطراف نمایشگر باشد. در گذشته گزارش ها به توسعه دستگاهی از سوی سامسونگ مجهز به دوربین سلفی زیر صفحه نمایش اشاره کرده بودند ( سامسونگ گوشی هوشمندی مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر تولید می کند ).

ارسال نظر