اپل آچمز شد

قاضی پرونده اپل اعلام کرد که با وجود محدود کردن شاکیان، اپل احتمالاً با نزدیک به ۱۰ میلیون شکایت روبه‌رو می‌شود که البته این عدد می‌تواند کاهش یابد.

اپل آچمز شد

به گزارش کلیک به نقل از رویترز، یک قاضی فدرال اعلام کرد که میلیون‌ها مشتری اپل می‌توانند از این شرکت برای ایجاد انحصار در بازار اپلیکیشن‌های گوشی آیفون و اجبار مشتریان به خرید برنامه‌ها از اپ‌ استور آن هم با قیمتی بالاتر از میزان حقیقی، شکایت کنند.

در ماه مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۱ و فروردین ۱۴۰۲)، ایوان گونزالس راجرز، قاضی محلی در یکی از ایالات آمریکا، از ثبت شکایت جمعی علیه اپل خودداری کرد. این قاضی، حالا اعلام کرده است فقط دارندگان حساب اپل که مبلغ ۱۰ دلار یا بیشتر را برای خرید برنامه از اپ‌ استور هزینه کرده‌اند، می‌توانند از اپل شکایت کنند.

راجرز می‌گوید که با وجود محدود کردن شاکیان، اپل احتمالاً با نزدیک به ۱۰ میلیون شکایت روبه‌رو می‌شود که البته این عدد می‌تواند کاهش یابد.

دو متخصص از جمله دنیل مک فادن (برنده‌ی نوبل اقتصاد) که پیش‌تر اعتبار آن‌ها از سوی اپل رد شده بود، قرار است در این پرونده به‌عنوان شاهد و کارشناس برای ارزیابی چگونگی آسیب رساندن اپل به مصرف‌کنندگان حضور داشته باشند.

اپل پیش از تصمیم قاضی فدرال، در پرونده‌ی دیگری در رابطه‌ با محدودیت‌هایی که برای توسعه‌دهندگان برنامه‌های آیفون گذاشته بود، محکوم شد و در نهایت، بخشی از این محدودیت‌ها را با حکم دادگاه حذف کرد.

گفتنی است مدتی قبل اپل توانست یک پرونده‌ی شکایت بزرگ را حل کند؛ اما به نظر می‌رسد که تیم حقوقی این شرکت قرار است با پرونده‌های جدیدی روبه‌رو شوند.

 

 

ارسال نظر