رونمایی گوگل از هوش مصنوعی ImageFX

گوگل از مدل هوش مصنوعی تولید تصویر جدیدی با نام ImageFX رونمایی کرد.

رونمایی گوگل از هوش مصنوعی ImageFX

گوگل از مدل هوش مصنوعی تولید تصویر جدیدی با نام ImageFX رونمایی کرد.

به گزارش کلیک، این تولید جدید گوگل توسط تیم DeepMind توسعه یافته است و از Imagen 2 پشتیبانی می‌کند. هرچند ImageFX از نظر عملکرد تفاوتی نسبت به ابزارهایی مانند میدجرنی و DALL-E 3 ندارد، اما گوگل در معرفی این مدل به «چیپ‌های بیانگر» اشاره کرده است که اساساً فهرستی از کلیدواژه‌های پیشنهادی هستند که به کاربران اجازه می‌دهد ایده‌ها و خلاقیت‌های خود را بیشتر کاوش کنند.

گفتنی است گوگل ادعا می‌کند که اقداماتی را انجام داده تا اطمینان پیدا کند که از ImageFX نمی‌توان به روش‌هایی که در نظر گرفته نشده‌اند، استفاده کرد. گوگل همچنین در پست خود به وجود یک فیلتر در ImageFX برای افراد شناخته‌شده اشاره کرده است که احتمالاً از تولید تصاویر جعلی افراد معروف جلوگیری می‌کند. اخیراً تصاویر تولیدشده از «تیلور سوئیفت»، خواننده مشهور آمریکایی، در شبکه‌های اجتماعی سروصدای زیادی به پا کرد.

علاوه‌براین، تصاویر تولیدشده توسط ImageFX، از SynthID پشتیبانی می‌کنند که اساساً یک سیستم واترمارک دیجیتالی است که مشخص می‌کند تصاویر با کمک هوش مصنوعی ساخته شده‌اند. همچنین این مدل از متادیتاهای IPTC نیز پشتیبانی می‌کند که به گفته گوگل، «هر زمان کاربران با تصاویر تولیدشده توسط هوش مصنوعی ما روبه‌رو شوند، اطلاعات بیشتری به آن‌ها ارائه می‌کند.»

درحال‌حاضر کاربران کشورهایی ازجمله ایالات متحده، کنیا، نیوزلند و استرالیا می‌توانند مدل هوش مصنوعی جدید ImageFX گوگل را در AI Test Kitchen، برنامه وب گوگل برای پروژه‌های آزمایشی هوش مصنوعی امتحان کنند. همچنین این مدل درحال‌حاضر فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند.

گوگل همچنین امروز امکان ساخت تصویر را به هوش مصنوعی Bard اضافه کرده است.

 

 

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر