ال‌جی از یک ربات دوپای کوچک برای مراقبت از حیوانات خانگی رونمایی کرد

این ربات طیف گسترده‌ای از قابلیت‌ها را به‌همراه دارد که تماشای حیوان خانگی شما یکی از آن‌هاست.

ال‌جی از یک ربات دوپای کوچک برای مراقبت از حیوانات خانگی رونمایی کرد

ال‌جی قصد دارد تا یک ربات جمع‌و‌جور دوپا را به‌فروش برساند که می‌تواند به‌طور آزادانه در خانه شما پرسه بزند. این ربات مجهز به هوش مصنوعی که در نمایشگاه CES 2024 معرفی خواهد شد، قابلیت‌های گسترده‌ای دارد مانند تماشای حیوان خانگی شما در هنگامی که در خانه نیستید. مانند الکسا یا اپل هوم پاد، ربات ال‌جی همچنین می‌تواند آب و هوا را اعلام کند یا نکات مدنظرتان را به شما یادآوری کند.

ربات ال‌جی از چیپ Robotics RB5 Qualcomm بهره می‌برد که ترکیبی از قابلیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را در دسترس شما قرار می‌دهد. برخی از این قابلیت‌ها عبارتند از توانایی تشخیص چهره و صدا، پردازش احساسات اطرافیان و شرکت در گفتگو‌ها. به گفته ال‌جی، این ربات می‌تواند به شما خوشامد بگوید، احساسات شما را تجزیه‌وتحلیل کند و برای تغییر خلق‌و‌خوی شما موسیقی پخش کند. همچنین به لطف پاهای مفصلی که دارد، حتی می‌تواند وضعیت بدن خود را تغییر دهد.

قابلیت‌های ربات ال‌جی

این ربات همچنین به یک دوربین در صورت و یک بلندگو و چندین حسگر مختلف در سراسر بدنه مجهز شده است که درزمینه‌های حرکت، صحبت و گوش‌دادن کاربرد دارند. علاوه‌براین، می‌تواند کیفیت و دمای هوای داخل خانه را اندازه‌گیری کند، بااین‌حال، مشخص نیست که آیا واقعاً می‌تواند به سیستم‌‌های خانه هوشمند متصل شود و ترموستات شما را کنترل کند یا خیر. ال‌جی هنوز در این مورد اطلاعاتی ارائه نکرده و می‌گوید که قیمت این ربات در زمان دیگری اعلام خواهد شد.

از آنجایی‌که ربات ال‌جی می‌تواند به‌طور آزادانه حرکت کند، می‌توانید آن را طوری برنامه‌ریزی کنید که از حیوانات خانگی شما مراقبت کند و درصورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرعادی، اعلان‌هایی را روی گوشی هوشمندتان ارسال کند. همچنین می‌توان از آن برای نظارت بر خانه خود نیز استفاده کرد تا درصورت وقوع حادثه‌ای آن را به شما اطلاع‌رسانی کند.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر