ایلان ماسک می‌گوید ربات انسان‌نمای تسلا احتمالاً سال 2024 می‌تواند اسلحه به دست بگیرد

ویدیوی جعلی وایرال‌شده در یوتوب ربات‌های تسلا را نشان می‌دهد که برای آزمایش مقاومت سایبرتراک، به این خودرو شلیک می‌کنند.

ایلان ماسک می‌گوید ربات انسان‌نمای تسلا احتمالاً سال 2024 می‌تواند اسلحه به دست بگیرد

یک ویدیوی جعلی در یوتوب و شبکه‌های اجتماعی وایرال شده است که در آن سه ربات انسان‌نمای تسلا برای آزمایش مقاومت سایبرتراک، به سمت این خودروی عجیب با اسلحه شلیک می‌کنند. اما نکته جالب توجه واکنش ایلان ماسک به این ویدیو است که می‌تواند آینده‌ای ترسناک را به ما نشان دهد.

ویدیویی که در کانال یوتوب SoKrispyMedia منتشرشده، از تصاویر کامپیوتری استفاده می‌کند و واقعی نیست. این ویدیو سه ربات تسلا را نشان می‌دهد که آزمایش شلیک گلوله به سایبرتراک را بازسازی می‌کنند. یکی از ربات‌ها کلاه کابوی پوشیده و به سمت سایبرتراک شلیک می‌کند، ربات دیگر اسلحه‌ها را تحویل می‌دهد و ربات سوم داخل سایبرتراک نشسته است. پس از شلیک‌های پرآب‌وتاب، ربات راننده از سایبرتراک بیرون می‌آید و می‌گوید: «من زنده هستم.»

این ویدئو در ایکس نیز منتشر شد، جایی که خود ماسک در مورد آن نظر داد. او در واکنش به این ویدیو گفت: «احتمالاً می‌توانیم سال آینده این اتفاق را محقق کنیم.» این پست واکنش‌های زیادی را در بین طرفداران ربات‌های تسلا و سایبرتراک به‌دنبال داشت و برخی مشتاق دیدن نوآوری‌های این شرکت بودند. اما آیا واقعاً رسیدن به چنین آینده‌ای هیجان‌انگیز است؟

17087

سایبرتراک و ربات‌های اپتیموس تسلا

ربات‌های تسلا نیز با نام مستعار اپتیموس (Optimus)، ربات‌هایی انسان‌نما هستند که قرار است در کارهای مختلف به انسان کمک کنند، به‌ویژه کارهایی که خسته‌کننده، تکراری یا خطرناک هستند. ماسک قبلاً گفته بود که ربات‌ها از فناوری و نرم‌افزاری مشابه وسایل نقلیه تسلا مانند سیستم خلبان خودکار و کامپیتور خودران استفاده خواهند کرد.

سایبرتراک در سال 2019 رونمایی شد و انتظار می‌رود در سال 2025 به شکل انبوه روانه بازار شود. در مدل دیفرانسیل عقب این خودرو با هر بار شارژ می‌توان تا 402 کیلومتر رانندگی کرد. قیمت این مدل حدود 60 هزار دلار است. بااین‌حال، تسلا امیدوار است که با کمک‌های دولتی در بخش خودروهای برقی، قیمت آن به زیر 50 هزار دلار کاهش یابد.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر