چین مدعی دستیابی به سریع‌ترین اینترنت در جهان شد: 1.2 ترابیت بر ثانیه!

به گفته هواوی، این شبکه می‌تواند داده‌هایی به اندازه 150 فیلم با کیفیت بالا را تنها در یک ثانیه منتقل کند.

چین مدعی دستیابی به سریع‌ترین اینترنت در جهان شد: 1.2 ترابیت بر ثانیه!

هواوی به همراه شرکت مخابراتی چاینا موبایل (China Mobile)، شبکه اینترنتی جدیدی به طول 3000 کیلومتر ایجاد کرده‌اند که پکن را به جنوب چین متصل می‌کند و همچنین از آن به‌عنوان یک پیشرفت بزرگ یاد شده است. براساس گزارش بلومبرگ، چین مدعی شده که این شبکه اینترنتی سریع‌ترین اینترنت جهان را با سرعت 1.2 ترابیت بر ثانیه فراهم می‌کند.

بلومبرگ در گزارش خود توضیح می‌دهد که این دو شرکت چینی با همکاری «دانشگاه چینهوا» و شرکت ارائه‌دهنده خدمات تحقیقاتی Cernet.com همکاری کرده‌اند تا اولین شبکه اینترنتی «پایدار و قابل اعتماد» جهان با پهنای باند 1.2 ترابیت در ثانیه را ایجاد کنند که سرعت آن چندین برابر از شبکه‌های معمولی سراسر جهان بیشتر است.

دستیابی به سریع‌ترین اینترنت جهان توسط چین

16063

این شبکه که شامل بیش از 3000 کیلومتر کابل‌کشی فیبر نوری می‌شود، براساس گزارش نشریه «ساوت چاینا مورنینگ پست» ظاهراً در ماه جولای فعال شده است و پس از پشت سر گذاشتن موفق تمام آزمایش‌های عملیاتی خود، روز دوشنبه به‌طور رسمی راه‌اندازی شده است. همچنین از این پروژه به‌عنوان بخشی از برنامه زیرساخت فناوری اینترنت آینده چین (FITI) یاد شده که از 10 سال گذشته در حال توسعه است.

«وانگ لی»، معاون فناوری هواوی گفت که این شبکه «می‌تواند داده‌هایی به اندازه 150 فیلم با کیفیت بالا را تنها در یک ثانیه منتقل کند.»

«شی جین‌پینگ»، رئیس دانشگاه چینهوا از این پیشرفت به‌عنوان پروژه‌ای یاد کرده که برای اولین بار کاملاً توسط فناوری‌های داخلی ساخته شده و در بیانیه خود به‌طور خاص به هواوی اعتبار داده است. غول چینی با وجود اینکه در لیست تحریم صادرات ایالات متحده قرار گرفته است، تابستان امسال از گوشی 5G هواوی میت 60 پرو رونمایی کرد که با کمک فناوری‌های داخلی از شبکه 5G بهره می‌برد.

بااین‌وجود، بلومبرگ در انتهای گزارش خود ذکر می‌کند که موفق‌نشده صحت ادعای چینی‌ها را تأیید کند. نوکیا به‌عنوان رقیب جهانی هواوی نیز در ماه فوریه اعلام کرده بود که با کمک شبکه نوری مستقر در اروپای خود در یک شبکه 118 کیلومتری به سرعت 1.2 ترابیت در ثانیه دست یافته است.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر