ترجمه قد قد مرغ‌ها با یک قفس هوشمند!

هوش مصنوعی یک قفس هوشمند نوآورانه موسوم به «اسمارت کوپ»(Smart Coop) می‌تواند صدای مرغ و جوجه‌ها را ترجمه کند.

ترجمه قد قد مرغ‌ها با یک قفس هوشمند!

چه به انگیزه‌های محیط‌ زیستی و پایداری، چه افزایش قیمت تخم‌ مرغ و چه عوامل دیگر، تخمین زده می‌شود که اکنون بیش از ۱۷ میلیون خانواده در ایالات متحده در حیاط خلوت خود جوجه پرورش می‌دهند و این تعداد به سرعت در حال افزایش است.

اکنون گفته می‌شود «اسمارت کوپ» و سیستم منحصر به ‌فرد مبتنی بر هوش مصنوعی آن که آلبرت اگزشتاین(Albert Eggstein) نام دارد، می‌تواند دقیقاً به شما بگوید که پرندگان پرحرف شما واقعاً به یکدیگر و به شما چه می‌گویند.

یک نرم‌افزار تشخیص صدا موسوم به Cluck talk، صداهای جیک جیک، الگوهای صوتی و سایر پچ‌پچ‌های پرندگان را تحلیل می‌کند تا به شما اطلاع دهد که آیا گرسنه، خوشحال، بی‌حوصله یا در خطر هستند یا درگیر نوک زدن‌های عادی و روزمره خود هستند.

همه داده‌ها و ویدیوهای جمع‌آوری‌شده را می‌توان در یک صفحه خلاصه هفتگی مشاهده کرد که به صاحبان این پرندگان اجازه می‌دهد چیزهایی مانند بازگشت شکارچیان یا هر مشکل دیگری را تشخیص دهند.

کاربران همچنین به فضای ذخیره سازی CloudCluck دسترسی خواهند داشت که هر ثانیه از فیلم و صدا را به مدت ۳۰ روز در پرونده نگه می‌دارد.

این تیم امیدوار است تا در شش ماه آینده ویژگی‌های نظارتی بیشتری را ارائه کند تا بر مسائل بهداشتی که اغلب نادیده گرفته می‌شود نیز نظارت کند. چرا که پرندگان معمولا بیماری‌ها را در خود پنهان می‌کنند و علائم بیماری‌های آنها می‌تواند بسیار ظریف باشد. به ‌عنوان مثال این فناوری می‌تواند اگر یکی از پرندگان شما کمی بی‌حال به نظر می‌رسد یا در یک دوره زمانی کمتر آب نوشیده است، به شما اطلاع دهد.

تیم سازنده اسمارت کوپ همچنین قصد دارد عملکرد نظارت بهداشتی از راه دور را در این برنامه بگنجاند که صاحبان Coop را به شبکه‌ای از دامپزشکان متصل می‌کند تا بتوانند فیلم‌های ضبط شده را به موقع بررسی کنند.

ای‌جی فورسایث و جردن بارنز افراد پرنده‌دوست پشت طراحی این سیستم هستند که بیش از ۱۰ هزار ساعت را صرف طراحی این قفس و تمام ابزارهای فناوری هوشمند آن کرده‌اند. هدف آنها ایجاد محصولی بود که خوشبختی پرنده‌های حیاط خلوتی را تضمین کند. گفتنی است که آمارهای این شرکت نشان می‌دهد که ۵۶ درصد از مشتریان آنها قبلا هرگز جوجه پرورش نداده‌اند.

بیشتر مرغ‌ها بسته به عواملی مانند آب و هوا، در هفته حدود پنج تخم می‌گذارند. آنها حیواناتی شگفت‌آور و باهوش و اغلب مهربان هستند که تا ۱۰ سال عمر می‌کنند.

شایان ذکر است که قفس هوشمند Smart Coop اصلا ارزان نیست و ۲۵۹۵ دلار قیمت دارد و فعلا فقط برای مشتریان در ایالات متحده عرضه می‌شود. همچنین دسترسی به امکانات سیستم آلبرت اگزشتاین به اشتراک ماهیانه ۱۹ دلاری نیاز دارد.

این قفس هوشمند ۳۷ کیلوگرم وزن دارد و مجهز به دوربین‌های هوشمند از پیش نصب شده با باتری‌های قابل شارژ خورشیدی، درب اتوماتیک، توزیع کننده‌های غذا و آب قابل جدا شدن و سفارشی و سینی‌های ضایعات زیست‌تخریب‌پذیر است.

منبع: آخرین خبر

 

ارسال نظر