مایکروسافت تیمز جدید معرفی شد

مایکروسافت تیمز جدید از نظر عملکرد بسیار سریع‌تر و سبک‌تر شده است و حالا ظاهری بسیار نزدیک‌تر به ویندوز 11 دارد.

مایکروسافت تیمز جدید معرفی شد

مایکروسافت از آپدیتی برای اپلیکیشن تیمز (Teams) رونمایی کرده که شامل تغییر رابط کاربری و بهینه‌سازی‌هایی در عملکرد این نرم‌افزار می‌شود. این شرکت همچنین حالا به کاربران اجازه می‌دهد تا با آواتارهای سه‌بعدی در تماس‌های ویدیویی شرکت کنند.

نسخه جدید مایکروسافت تیمز که از امروز به‌صورت پیش‌نمایش برای کسب‌وکارها برای در دسترس قرار گرفته است، تغییرات زیادی را با خود به‌همراه دارد. «سومی سینگ»، معاون مهندسی اپ تیمز، درباره این به‌روزرسانی به ورج می‌گوید: «تیمز جدید سریع‌تر، ساده‌تر و انعطاف‌پذیرتر از همیشه شده است. ما پیشرفت‌های زیادی را در زمینه عملکرد و کاربردپذیری حاصل کرده‌ایم. تیمز جدید دو برابر سریع‌تر شده است، درحالی‌که 50 درصد منابع کمتری مصرف می‌کند.»

مایکروسافت می‌گوید نسخه جدید این برنامه حدود 70 درصد فضای کمتری روی دیسک شما اشغال می‌کند و نصب آن هم سه برابر سریع‌تر از قبل شده است. این شرکت در واکنش به بازخوردهای کاربران تغییرات جدید تیمز را اعمال کرده است. سینگ در این باره می‌گوید: «[از کاربران می‌شنیدیم] که تیمز فوق‌العاده کند است، باتری زیادی مصرف می‌کند و حجم زیادی از حافظه را به خود اختصاص می‌دهد.»

مایکروسافت تیمز به‌لحاظ فنی حالا به‌جای Electron از فناوری Edge WebView2 و به‌جای AngularJS از React استفاده می‌کند و تمرکز بیشتری روی زبان طراحی Fluent دارد. این تغییرات باعث شده است تا تقریباً همه بخش‌های این اپلیکیشن تغییراتی را تجربه کرده باشند.

این برنامه حالا به‌لحاظ ظاهری هم به زبان طراحی ویندوز 11 بسیار نزدیک‌تر شده است. برای مثال، تیمز اکنون از جلوه شفاف Mica بهره می‌برد که این برنامه را شبیه نرم‌افزارهای پیش‌فرض ویندوز 11 می‌کند. همچنین حالا با تغییر حالت سیستم به دارک مود، تیمز هم تاریک می‌شود.

آواتارهای سه‌بعدی در مایکروسافت تیمز در دسترس قرار گرفت

افزون‌براین، مایکروسافت بالاخره قابلیتی را به تیمز می‌آورد که اولین‌بار در سال 1400 معرفی شده بود. با این قابلیت می‌توانید برای خودتان آواتارهای انیمیشنی سه‌بعدی بسازید و با همین آواتارها در تماس‌های ویدیویی حاضر شوید. این آواتارها براساس صدای شما حرکت می‌کنند و حتی اگر وبکم نداشته باشید، می‌توانید بدون مشکل از آن‌ها استفاده کنید. قابلیت آواتارهای سه‌بعدی هم از امروز به‌صورت پیش‌نمایش در دسترس قرار می‌گیرد.

نسخه جدید تیمز از ویژگی‌های هوش مصنوعی ازجمله Copilot هم بهره می‌برد. بر همین اساس، می‌توانید از هوش مصنوعی در چت‌های گروهی خود کمک بگیرید و با کمک آن خلاصه گفت‌وگوها یا پاسخ سؤالات عمومی را پیدا کنید.

کسب‌وکارها برای دسترسی به پیش‌نمایش نسخه جدید مایکروسافت تیمز باید عضو برنامه پیش‌نمایش عمومی این شرکت باشند.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر