نجات جان دو زن از مرگ با آیفون 14

 اخیراً دو زن در بریتیشگرفتار شده بودند، با کمک ارتباطات ماهواره‌ای آیفون نجات پیدا کردند. یکی از این دو نفر ظاهراً آیفون 14 داشت و با کمک موبایل خود درخواست کمک کرد تا به اولین نمونه‌ای تبدیل شود که در این منطقه با پیام ماهواره‌ای آیفون نجات یافته است.

نجات جان دو زن از مرگ با آیفون 14

به گزارش Times Colonist، دو زن درحال مسافرت در آلبرتای کانادا بودند که با انسداد یک بزرگراه بر اثر تصادف مواجه شدند. ازاین‌رو، تصمیم گرفتند تا با نقشه گوگل از یک راه فرعی مسیر خود را ادامه دهند. ولی مسیر جایگزین به‌طور کامل برف‌روبی نشده بود و این دو نفر در جاده گیر افتادند.

«دوایت یوچیم»، مدیر ارشد تیم جستجو و نجات بریتیش کلمبیا می‌گوید که آن‌ها حدود 20 کیلومتر در مسیر پیش رفته بودند که گرفتار شدند و حتی نمی‌دانستند کجا هستند، چون ارتباط مخابراتی در آن منطقه میسر نبود: «آنجا آنتن وجود ندارد، ولی یکی از آن‌ها گوشی جدید اپل را در اختیار داشت که از قابلیت پیام اضطراری بهره می‌برد و آن را فعال کرد. تا جایی که من می‌دانم، این اولین مورد استفاده از این پیام اضطراری در بریتیش کلمبیاست.»

موقعیت مکانی این دو زن در کانادا

در ادامه پلیس کانادا و تیم جستجو و نجات دره رابسون موقعیت جغرافیایی فرستنده پیام را پیدا کردند و حدس زدند که احتمالاً کسی در جاده گیر کرده است. یوچیم می‌گوید که تیم آن‌ها خیلی زود این دو نفر را پیدا کرد و خودروی آن‌ها را از داخل برف بیرون کشید. او اضافه می‌کند که بدون دریافت این پیام اضطراری احتمالاً بیش از یک هفته زمان می‌برد تا آن‌ها بتوانند این دو زن را پیدا کنند.

گفتنی است که سرویس ارتباط ماهواره‌ای آیفون در ماه دسامبر هم جان یک مرد را در منطقه‌ای دورافتاده در آلاسکا نجات داده بود. این ویژگی در اروپا هم موجب نجات جان یک اسکی‌باز در ارتفاع 3000‌متری در سوئیس شده بود.

منبع: آخرین خبر

ارسال نظر