ساخت کوچکترین کنسول بازی جهان با قابلیت‌های بالا

مهندسان آمریکایی کوچکترین کنسول بازی جهان را که به اندازه‌ یک تمبر پستی است ساخته و عرضه کرده‌اند.

ساخت کوچکترین کنسول بازی جهان با قابلیت‌های بالا

به نقل از دیلی‌میل، کنسول بازی "Thumby" ساخته شرکت "TinyCircuits" مستقر در اوهایو است. این دستگاه پنج بازی قدیمی از جمله "خانه‌سازی"، "مار بازی" و "مهاجمان فضا" دارد.

کاربران می‌توانند با استفاده از نرم افزار برنامه‌نویسی "MicroPython" بازی‌های خود را طراحی کنند و با استفاده از کابل اتصال، با دیگران بازی‌های گروهی انجام دهند.

صفحه نمایش آن از نوع اولد (OLED) بوده و حفره‌ی کوچکی که روی آن وجود دارد امکان اتصال آن به دسته کلید را فراهم می‌کند. قیمت مدل خاکستری این کنسول ۱۹ دلار است و برای سایر رنگ‌ها و تجهیزات جانبی باید مبلغ بیشتری پرداخت کنید. هر کنسول دارای باتری، دکمه بازی، دکه خاموش و روشن، صفحه نمایش و یک کابل UBS برای شارژ و به‌روزرسانی نرم‌افزاری است.

کوچک ترین کنسول بازی

"بن رز"(Ben Rose) مهندس اصلی ساخت این کنسول بازی می‌گوید: «هدف من از ساخت "Thumby" ساخت کوچک‌ترین کنسول بازی جهان بود. ما محصولی کوچک با کیفیت بالا تولید کرده‌ایم. این کنسول پروژه شخصی من بود، اما وقتی واکنش مردم به نمونه اولیه آن را دیدیم این دستگاه را تبدیل به یکی از محصولات "TinyCircuits" کردیم.»

این کنسول را می‌توان به عنوان جاکلیدی استفاده کرد و بازی‌های جدیدی برای آن ساخت. این کنسول جیبی در کنفرانس "GDex" در کلمبوس، اوهایو مقام خلاقانه‌ترین محصول را دریافت کرده است.

کوچکترین کنسول بازی جهان

"کن برنز"(Ken Burns)، رئیس شرکت "TinyCircuits" می‌گوید: «فکر می‌کنم این کوچک‌ترین کنسول بازی جهان است و من نتوانستم چیزی کوچک‌تر از آن پیدا کنم.»

جالب است ببینید: با ۲۰ کنسول بازی پرفروش تاریخ آشنا شوید

منبع: ایسنا

ارسال نظر