به زودی گوشی سامسونگ با نمایشگری رول‌شونده به بازار می‌رسد

 ظاهراً  تا سال ۲۰۲۵ سامسونگ تولید انبوه گوشی‌ هوشمند با نمایشگر رول شونده آغاز خواهد کرد.

به زودی گوشی سامسونگ با نمایشگری رول‌شونده به بازار می‌رسد

یکی از منابع آگاه بازار با انتشار پستی در X (توییتر سابق) ادعا می‌کند سامسونگ تا سال ۲۰۲۵ تولید انبوه گوشی‌ هوشمند با نمایشگر رول شونده آغاز خواهد کرد و با این رویکرد تغییراتی انقلابی در طراحی و عملکرد موبایل‌های خود رقم خواهد زد.

حساب کاربری Revegnus (@Tech_Reve) با انتشار پستی در مورد گوشی‌های رول شونده سامسونگ، اضافه می‌کند موبایل‌های نسل بعدی با فناوری‌های پیشرفته‌ای دوربین زیر نمایشگر و طراحی پیشرفته بدون حاشیه عرضه خواهند شد.

سامسونگ در مسیر انقلابی دیگر: از گوشی تاشو تا نمایشگر رول شونده

این منبع آگاه بازار ادعا می‌کند طراحی چنین دستگاهی با فناوری‌های نوآورانه سامسونگ همخوانی دارد. سامسونگ در رویداد K-Display ۲۰۲۲ نمونه‌های اولیه‌ای از نمایشگر رول شونده، تبلت‌های تاشو و محصولاتی با نام‌های جالبی مانند «Flex G» و «Flex S» تصویری از دستگاه‌های نسل بعدی خود به کاربران ارایه داد. با توجه به سابقه این شرکت، حرکت به سمت توسعه گوشی‌هایی با نمایشگر رول شونده چندان دور از انتظار نیست.

این شرکت همزمان با رویداد SID ۲۰۲۳ در ایالات متحده نیز نمایشگرهای خود را به نمایش گذاشت که در بین آنها پنل رول شونده ۱۲.۴ اینچی بود. در این رویداد، سامسونگ دیسپلی پنلی را به نمایش گذاشت که از ۴۹ میلی‌متر تا ۲۵۴.۴ میلی ‌متر گسترده‌تر می‌شد.

همان‌طور که گفته شد موضوع نمایشگرهای بدون حاشیه نیز از مواردی است که بسیار مورد توجه قرار دارد. وب‌سایت کره‌ای The Elec نیز پیشتر خبرهایی درباره همکاری‌ سامسونگ، ال‌جی و اپل برای توسعه چنین نمایشگرهایی منتشر کرده بود. هدف چنین پنل‌هایی توسعه نمایشگرهای OLED بدون حاشیه است. عرضه نمایشگری با حاشیه صفر، تجربه بصری متفاوتی را برای کاربران فراهم می‌کند.

اپل نیز پتنتی برای توسعه دستگاهی با نمایشگر رول شدنی ثبت کرده است. طبق گزارش‌های قبلی، اپل در تلاش است تا مک بوک با نمایشگر تاشو را در سال ۲۰۲۶ عرضه کند. درنهایت باید دید سامسونگ و اپل در ادامه روی توسعه چه دستگاه‌هایی کار می‌کنند.

منبع: خبر آنلاین

ارسال نظر