فروش نخستین اوراق صکوک صندوق نوآوری در بورس

نخستین اوراق صکوک صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف کمک به رشد تولید محصول یک دانش‌بنیان با ضمانت صندوق، با موفقیت در بازار بورس عرضه و به طور کامل فروخته شد.

فروش نخستین اوراق صکوک صندوق نوآوری در بورس

به گزارش کلیک به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، اوراق صکوک، ابزار تامین مالی مبتنی بر استقراض از بازار اوراق بهادار بوده که بر پایه قراردادهای اسلامی تعریف شده است و هدف صندوق نوآوری و شکوفایی از ارائه این خدمت، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در دسترسی به منابع بازار سرمایه از طریق تسهیل در شرایط انتشار صکوک نوآوری است.

نخستین اوراق صکوک مرابحه صندوق نوآوری و شکوفایی برای این شرکت به مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان روز شنبه، ۱۹ اسفند از طریق بازار بورس عرضه و در همان روز با موفقیت فروخته شد.

نرخ سود این اوراق مرابحه ۴۸ ماهه، ۲۳ درصد (واریز سود هر سه ماه یکبار) است.

این اوراق با هدف کمک به رشد تولید محصول دانش‌بنیان «آلفا آلومینا با خلوص بیش از ۹۴ درصد» با ضمانت مشترک صندوق نوآوری و شکوفایی و یکی از بانک‌های بخش خصوصی منتشر شد.

آلفا آلومینا یا اکسید آلومینیوم با ساختار آلفا (کوراندوم) پایدارترین فاز آلومینا است که معمولا به شکل یک پودر سفیدرنگ دیده می‌شود. این پودر سرامیکی به علت داشتن سختی بالا می‌تواند در صنعت پولیش و ساینده‌ها کاربرد بسیاری داشته باشد. از طرفی با کنار هم قرار دادن مورفولوژی مناسب و سختی مطلوب علاوه بر کاهش زبری سطحی می‌توان درخشندگی بالاتری در طی عملیات پولیش روی سطوح ایجاد کرد.

این اوراق از طریق بازار بورس قابل معامله هستند.

 

ارسال نظر