تا شهریور ۱۴۰۴ همه شهرها تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌گیرند

وزیر ارتباطات وعده داد تا پایان دولت سیزدهم یعنی شهریور ۱۴۰۴ همه شهرهای کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌گیرند. زارع‌پور اعلام کرد اکنون تعداد پوشش‌های فیبر نوری به حدود ۷ میلیون عدد رسیده است.

تا شهریور ۱۴۰۴ همه شهرها تحت پوشش فیبر نوری قرار می‌گیرند

به گزارش کلیک،  عیسی زارع‌پور در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در مورد پیشرفت پروژه فیبر نوری توضیح داد: برنامه‌ریزی پروژه این بود امسال به ۸ میلیون پوشش برسیم. هفته بعد جشن ۷ میلیون پوشش را خواهیم گرفت. تلاش‌مان این است تا پایان سال به این عدد اضافه کنیم اما ممکن است کمتر از ۸ میلیون باشد. ابتدای سال تعداد پوشش‌ها حدود ۲.۳ میلیون بوده و اکنون ۳ برابر شده است؛ کار بسیاری بزرگی صورت گرفته است. این مسیر در سال آینده هم ادامه پیدا خواهد کرد که بتوانیم تا شهریور ۱۴۰۴ در همه شهرهای کشور این امکان را برای همه مردم عزیزمان فراهم کنیم.

ساخت یک پایگاه فضایی جدید در جنوب کشور

وزیر ارتباطات از پرتاب ماهواره پارس‌یک توسط پرتابگر سایوز نیز خبر داد: فردا صبح ماهواره پارس‌یک توسط پرتابگر سایوز از روسیه پرتاب خواهد شد. تعداد ماهواره‌های سنجشی ما با این پرتاب افزوده خواهد شد.

او همچنین در مورد پایگاه فضایی جدیدی که در دست ساخت است گفت: در راستای توسعه فعالیت‌های فضایی کشور با تکمیل بزرگترین پایگاه فضایی غرب آسیا که در جنوب کشور در حال ساخت است می‌توانیم خودمان این ماهواره‌ها را در مدار خورشیدآهنگ ۹۸ درجه قرار بدهیم. مسیر توسعه صنعت فضایی کشور پرشتاب ادامه پیدا می‌کند و پرتاب‌های متعددی برای سال آینده پیش‌بینی شده و ماهواره‌های متعددی در دست ساخت است.

زارع‌پور همچنین در ارتباطات با انتخابات پیش روی مجلس توضیح داد: اطلاعات افراد رای‌دهنده مانند چک کردن کد ملی، اینکه در سن رای‌گیری هستند، خدای ناکرده تا روز گذشته دچار حادثه نشدند و زنده هستند توسط خود ثبت احوال روی تک‌تک دستگاه‌ها چک می‌شود. بخشی از کار هم ارتباطات برخط است که در همه شعب ثابت این امکان را فراهم کرده‌ایم. در مورد شعب سیار هم برخی نقاط دورافتاده و روستاهای زیر ۲۰ خانوار نقاطی باقی مانده که تلاش می‌کنیم مساله‌شان را حل کنیم. برای انتخابات هیچ مشکلی از منظر ارتباطات و سیستم‌هایی که باید وجود داشته باشد در همکاری مشترک ما با وزارت کشور نیست و همه چیز برای برگزاری یک انتخابات پرشور فراهم است.

 

ارسال نظر