ایتا همچنان مختل با کاربران سرگردان

پیام رسانی داخلی ایتا طبق روزهای گذشته با اختلال ایجاد شده و مدیرعاملش اعلام کرده مشکل «ایتا» تا چند ساعت آینده رفع خواهد شد.

ایتا همچنان مختل با کاربران سرگردان

به گزارش کلیک، محسن غفاری مدیرعامل ایتا گفت: طبق برنامه‌ریزی قبلی که داشتیم و دو روز پیش در کانال‌های اطلاع رسانی ایتا اعلام شد، برای افزایش تاب آوری سیستم و ارتقای زیرساخت‌های سخت‌افزاری اعلام کردیم که بامداد امروز جمعه از 1 تا 5 صبح برای ارتقای سیستم قطعی خواهیم داشت و اختلال داریم که دیشب همکاران فنی ما با برنامه‌ریزی و اطلاع قبلی به بهینه سازی و ارتقای زیرساخت‌های فنی پرداختند.

جالب اینکه غفاری گفته است ایتا با یک روند رشد دائمی مواجه هست و همواره هم از لحاظ تعداد کاربر و هم میزان استفاده، رشد بالایی داشتیم؛ مخصوصاً در چند ماه گذشته. به همین دلیل ناگزیر هستیم که زیرساخت‌های فنی نرم‌افزاری و سخت افزاری را دائماً تقویت کنیم.

او در خصوص اختلال قبلی نیز گفته است در اختلال قبلی که به صورت ناخواسته برای ایتا اتفاق افتاد، کشف کردیم که بخشی از زیرساخت‌های شبکه ما کاستی‌هایی دارد که با روند رشد ایتا همخوان نیست. به همین دلیل طبق هماهنگی‌هایی که انجام شد و به اطلاع وزارت ارتباطات رسید، قرار بر این شد که ارتقای زیرساخت‌ها امروز از ساعت 1 تا 5 بامداد انجام شود.

غفاری با ابراز تاسف از به طول کشیده شدن عملیات ارتقا گفته، همچنان همکاران فنی ما در بخشی از ارتقای زیرساخت‌ها با مشکل مواجه شدند که بخشی از آن به تعویض برخی سخت‌افزارها مربوط می‌شود. به خاطر همین این اختلال تداوم پیدا کرد و هنوز هم ادامه دارد. ولی امیدواریم که تا چند ساعت آینده با تلاش همکاران فنی این مشکل برطرف شود.

بر اساس این گزارش به گفته کارشناسان، منهای ایرادهای فنی برخی اپلیکیشن‌های داخلی که اغلب سورس کد خود را از تلگرام کپی‌برداری کرده‌اند و بعضا به دلیل فیلتر تلگرام و یکی بودن کدها، شاهد هنگ کردن اپ های ایرانی بودیم، موضوع حمایت از این پیام‌رسان‌ها جای تامل و توجه دارد.

 

 

ارسال نظر