وزیر ارتباطات: در موضوع فیلتر گوگل‌پلی می‌توان تجدیدنظر کرد اما مخالفت می‌شود

به گفته او، تا به حال دوبار این موضوع را در کارگروه تعیین مصادیق مطرح شده است اما متاسفانه گوش نمی‌دهند.

وزیر ارتباطات: در موضوع فیلتر گوگل‌پلی می‌توان تجدیدنظر کرد اما مخالفت می‌شود

وریز ارتباطات در جمع خبرنگاران، اعلام کرد بعضی از اپلیکشین‌ها مانند گوگل پلی امکان رفع فیلتر دارند اما در مورد پیامرسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی امکان تجدیدنظر وجود ندارد.

«عیسی زارع‌پور»،‌ صبح امروز در حیاط دولت درباره مسدودسازی و حیطه اختیارات دولت صحبت کرد. او در این باره گفت: « رییس جمهور،‌ به دبیر شورای عالی فضای مجازی ماموریت داده است که در سیاست‌های مسدودسازی بازنگری شود. هروقت ایشان را دیدید از خودشان بپرسید.»

او درباره رفع مسدودسازی بعضی از اپلیکیشن‌ها گفت: « ما در حال پیگیری هستیم که بعضی از پلتفرم‌هایی که امکان تجدیدنظر درباره آن‌ها وجود دارد مثل گوگل پلی رفع فیلتر شوند.»

وزیر ارتباطات ادامه داد: « ما تا به حال دوبار این موضوع را در کارگروه تعیین مصادیق برده ایم اما متاسفانه گوش نمی‌دهند. موضوع به مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورا سپرده شده است که پیگیری می کنند و امیدواریم با پیگیری ایشان و همکاری باقی دستگاه‌ها،‌ خبرهای خوبی در این حوزه داشته باشیم. بحث شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها اما جدا است و در مورد آن‌ها از قبل تصمیم گرفته شده است که تا زمانی که پاسخگو نباشند امکان بازگشایی مجدد ندارند و اطلاع رسانی قبلی هم شده است.»

او در پاسخ به این سوال که امروز چقدر دولت در موضوع مسدودسازی نقش دارد گفت:‌ « ما هم پیگیر هستیم اما کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای این مسئولیت را به عهده دارد در دادستانی کل کشور است که ۱۲ به علاوه ۱ عضو دارد. سیزدهمین عضو مرکز ملی فضای مجازی است. شش عضو آن دولت است و تصویب هر تصمیم حداقل به هفت رای احتیاج دارد که دو نفرآن نمایندگان مجلس هستند. در نتیجه اگر همه دولت هم رای بدهند بالاخره همکاری مجلس و دستگاه های دیگر را می طلبد.»

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر