بسته اینترنت هدیه از امروز فعال می‌شود و تا ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ اعتبار دارد

به گفته وزیر ارتباطات کاربران تنها یک هفته برای ثبت نام این بسته هدیه فرصت دارند.

 بسته اینترنت هدیه از امروز فعال می‌شود و تا ۱۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳ اعتبار دارد

وزیر ارتباطات اعلام کرد که بسته هدیه دولت از امروز فعال شده است و تا ۱۴ فروردین‌ماه سال آینده اعتبار دارد.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات، در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره بسته هدیه دولت گفت: «با توجه به شرایط شبکه ناگزیر بودیم افزایش تعرفه‌های اینترنت را اعمال کنیم تا کیفیت شبکه را ارتقا دهیم. در همین راستا، یک بسته هدیه برای مردم درنظر گرفتیم که برای آن‌هایی که تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند، از امروز فعال می‌شود.»

به گفته وی مردم برای فعال‌سازی این بسته باید به پنجره ملی خدمات دولت به آدرس my.gov.ir مراجعه کنند و شماره تلفنی را که بسته باید روی آن فعال شود، انتخاب کنند.

او اشاره کرد که تلاش دولت این است که این بسته در کوتاه‌ترین زمان برای کاربران فعال شود. به گفته زارع‌پور این بسته شامل ۱۲ گیگابایت اینترنت با ترافیک داخلی معادل ۵ گیگابایت اینترنت با ترافیک بین‌الملل است.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه این بسته برای کسانی‌که تا الان ثبت‌نام کردند از امروز فعال می‌شود، گفت: «از کسانی‌که تا الان ثبت‌نام نکردند نیز درخواست می‌کنیم که درصورت تمایل به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند مراجعه کنند تا این بسته زودتر برایشان فعال شود. این بسته تا ۱۴ فروردین سال بعد اعتبار داردو زمان ثبت نام نیز تا هفته بعد است.»

هفته گذشته و پس از جدی‌شدن احتمال افزایش قیمت اینترنت همراه، «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد درصورت موافقت با افزایش تعرفه، بسته اینترنت رایگان از سوی اپراتورها به مردم اختصاص خواهد یافت تا در ماه‌های پایانی سال هزینه به آنها تحمیل نشود و بتوانند نیاز معمول خود را برطرف کنند. البته پیش‌از‌این از سوی وزارت ارتباطات اعلام شده بود که این بسته ۱۰ گیگابایت ترافیک داخلی دارد.

افزایش تعرفه‌های بسته‌های اینترنتی همزمان با فیلترینگ و نامناسب‌بودن کیفیت شبکه مسئله‌ای بود که واکنش بسیاری از کاربران فضای مجازی را برانگیخت.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر