آیا آیفون 14 واقعاً رجیستر خواهد شد؟

رئیس سازمان ملی استاندارد در نشست خبری امروز خود اعلام کرد آیفون 14 رجیستر خواهد شد، اما آنها مرجع رجیستر تلفن همراه نیستند. این اظهارات با واکنش ستاد مبارزه با قاچاق کالا همراه و تکذیب شد. آیا سازمان ملی استاندارد نقشی در رجیستری و واردات موبایل دارد؟

آیا آیفون 14 واقعاً رجیستر خواهد شد؟

آنطور که ایسنا گزارش کرده بود، «مهدی اسلام پناه» در نشست خبری امروز خود در رابطه با سؤال رجیستری آیفون 14 گفت: «اگر محدویت‌های ارزی کم شده و وزارت ارتباطات صلاح بداند این کالا در آینده رجیستر خواهد شد.»

این اظهارات در حالی مطرح شد که چندی پیش ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد با عرضه آیفون 14 و 15 برخورد شود. براساس ویدئوی منتشر شده از سوی خبرگزاری تسنیم، پس از اعلام خبر رجیستری آیفون 14 در نشست خبری رئیس سازمان ملی استاندارد، همزمان با برگزاری نشست، تلفن اسلام‌پناه زنگ خورد و از طرف دولت به وی تذکر دادند که چرا چنین خبری را اعلام کرده است.

رجیستری تلفن همراه مربوط به حوزه استاندارد نیست

دقایقی پس از اظهارات رئیس سازمان ملی استاندارد، «حمیدرضا دهقانی‌نیا» سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر رجیستری آیفون 14 را تکذیب کرد و به تسنیم گفت: «موضوع رجیستر شدن یا نشدن تلفن‌های همراه مربوط به حوزه استاندارد نیست و نباید در این خصوص اظهارنظری صورت گیرد.»

او با اشاره به تداوم ممنوعیت واردات مسافری و تجاری آیفون‌های 14 و 15 اظهار داشت: «پیرو ابلاغیه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هفته گذشته فرایند جمع‌آوری گوشی‌های آیفون قاچاق 14 و 15 از بازار آغاز شده و این روند ادامه داشته و خللی در اجرای آن صورت نگرفته است.»

گفتنی است براساس اعلام سازمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز، امکان شکایت از فروشندگان آیفون 14 وجود دارد: «با توجه به زیرساخت‌ها و اطلاع‌رسانی‌هایی که انجام شده است، مردم نباید به هر فروشنده‌نمایی اطمینان کنند. اگر شخصی به فروشنده‌ای که گفته کالا در آینده رجیستر می‌شود اطمینان کرده و آیفون 14 به بالا خریده و حالا متوجه شده که کالا قاچاق است، می‌تواند با فاکتور به تعزیرات مراجعه و از فروشنده شکایت کند.»

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر