وزیر ارتباطات: دولت سیزدهم دنبال محدود کردن اینترنت نیست

وزیر ارتباطات گفت دولت سیزدهم به دنبال محدودیت و مسدود کردن اینترنت نیست اما فضای مجازی تهدیداتی هم دارد که قانون‌گذار باید برای آن چارچوب تعیین کند.

وزیر ارتباطات: دولت سیزدهم دنبال محدود کردن اینترنت نیست

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، «عیسی زارع‌پور» در ویدیویی که در فضای مجازی منتشر شده، با بیان اینکه باور داریم که فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌تواند ممکلت را نجات دهد و بستر همه اینها یک شبکه پرسرعت است، اظهار کرد: «ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که یک شبکه پرسرعت و باکیفیت برای مردم ایجاد کنیم، اصلا یکی از بال‌های شبکه ملی اطلاعات همین است.»

وی ادامه داد: «روند ما خیلی تغییر ویژه‌ای نکرده، اما در حوزه ارتباطات ثابت مشکل جدی داریم، شبکه انتقال شرکت مخابرات ایران که توسعه‌دهنده است و ۷۰ درصد ترافیک اپراتورهای سیار، ایرانسل، همراه اول، رایتل و خود مخابرات را تامین می‌کند، به دلیل عدم سرمایه‌گذاری در ۱۰ سال گذشته اشباع شده و ما داریم به‌سرعت شرایطی را فراهم کنیم که بخشی از مشکلات حل شود.»

بیشتر بخوانید: اوضاع اینترنت ایران با شاخص‌های جهانی چگونه است؟

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: «آنچه که مسلم است، دولت سیزدهم به هیچ وجه دنبال اعمال محدودیت، مسدود کردن اینترنت و اجرای طرح‌هایی که در فضای مجازی مطرح می‌شود، نیست. نگاه ما کاملا فرصت‌محور است، البته فضای مجازی تهدیداتی هم دارد که قانون‌گذار باید برای آن چارچوب تعیین کند و ما هم در چارچوبی که قانون‌گذار تعیین می‌کند، امور را دنبال می‌کنیم.»

زارع‌پور ادامه داد: «تا الان در دولت سیزدهم هیچ طرحی مبنی بر محدودیت و مسدودسازی مطرح نشده و ما کاملا در مسیر توسعه یک شبکه پرسرعت و پایدار در کشور قدم برمی‌داریم. مشکلات این چند وقت اخیر هم به لطف الهی حل می‌شود و مردم از پلتفرم‌ها و ابزارهایی که زندگی، آموزش و کسب‌وکارشان به آنها گره خورده با خیال راحت‌تر و با سرعت بیشتری استفاده خواهند کرد.»

این اظهارات زارع‌پور در حالی مطرح می‌شود که در روزهای گذشته، اعتراضات زیادی در خصوص سرعت اینترنت مطرح شده است. برخی از کاربران اینترنتی نیز معتقدند مشکل کیفیت و سرعت اینترنت، با طرح موسوم به صیانت که از سوی مجلس مطرح شده و نمایندگان در حال بررسی آن هستند، مرتبط است.

روز گذشته نیز مصطفی آرانی روزنامه نگار، تصویر نموداری را به همراه توضیحاتی منتشر کرد که فیلتر اینستاگرام در ایران را نشان می‌دهد .

ارسال نظر