برای قطعی کابل دریایی اینترنت، ظرفیت پشتیبان تامین کردیم | بخش عمده اختلالات رفع شد

معاون وزیر ارتباطات از تامین ظرفیت‌های پشتیبان برای قطعی اخیر کابل دریایی بین الملل که باعث افت کیفیت اینترنت در کشور شده خبر داد و گفت بخش عمده‌ای از مشکلات حل شده است.

برای قطعی کابل دریایی اینترنت، ظرفیت پشتیبان تامین کردیم | بخش عمده اختلالات رفع شد

اواسط آذرماه بود که بخشی از کابل دریایی ارتباطات بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت در مسیر قطر و امارات دچار قطعی شد و در پی آن، شبکه اینترنت کشور به اختلالات مقطعی در برخی ساعات دچار شد.

بیشتر بخوانید: از دسترس خارج شدن ۴۳۰ گیگابایت پهنای باند بین الملل | تلاش برای جایگزینی

شرکت ارتباطات زیرساخت روز ۱۶ آذرماه جاری ضمن تأیید بروز این مشکل اعلام کرد: «۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت به علت قطع سگمنت دوم فیبر دریایی متعلق به شرکت GBI در محدوده دریایی بین قطر و امارات دچار قطعی و اختلال شده است که با توجه به قطعی به وجود آمده در این مسیر دریایی و زمان‌بر بودن بازیابی مجدد آن، اقدامات فوری جهت تأمین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها در دستور کار مهندسان فنی شرکت ارتباطات زیرساخت قرار گرفته و با تلاش‌های صورت گرفته، به زودی ظرفیت‌های جدید جهت تأمین این بخش از ترافیک آماده بهره برداری خواهد بود.»

حالا صادق عباسی شاهکوه رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در یک برنامه تلویزیونی از رفع بخش عمده ای از این مشکل خبر داده است.

به گفته وی، قطعی اخیر در اینترنت بین الملل، باعث بروز اختلال در دسترسی کاربران در ساعات پیک ترافیک اینترنت شده است.

از آنجایی که رفع این مشکل زمان‌بر است، شرکت ارتباطات زیرساخت از ظرفیت‌های جایگزین برای حل مقطعی مشکل استفاده کرده است.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هم اکنون ارتباطات اینترنت زیرساخت از چند کابل دریایی و کابل زمینی در اطراف کشور تأمین می‌شود، افزود: «به دنبال قطعی کابل دریایی قطر و امارات که هنوز هم وصل نشده است، طی دو سه روز اخیر شرکت ارتباطات با ظرفیت‌های جایگزین، بخش عمده ای از این ظرفیت را تأمین کرده است و این مساله تا حدود زیادی حل شده است.»

عباسی شاهکوه گفت: «طبق اعلام شرکت ارتباطات زیرساخت، تقریباً بخش عمده ای از این مشکل با جایگزینی ظرفیت‌های پشتیبان تأمین شده است. گرچه هنوز کابل دریایی تعمیر نشده است.»

منبع: مهر

ارسال نظر