سامانه سوت زن وزارت تعاون در شرف تأسیس | سامانه‌ای برای حمایت از گزارشگران فساد

دفتر بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه‌اندازی سامانه سوت زن وزارت تعاون را در راستای حمایت و تشویق گزارشگران فساد پیگیری می‌کند.

سامانه سوت زن وزارت تعاون در شرف تأسیس | سامانه‌ای برای حمایت از گزارشگران فساد

راهبری دفاتر بازرسی سازمان‌های تابعه، تشریح برنامه‌های مرتبط با اجرای اصولی سلامت اداری و مبارزه با فساد، ایجاد تمهیدات لازم برای راه‌اندازی سامانه سوت‌زنی و تهیه دستورالعمل حمایت و تشویق گزارشگران فساد، بازبینی فرآیند و تهیه طرح جدید بازرسی و مشارکت ناظران مردمی، تشکیل ستاد هم‌سویی درباره شناسایی موانع، حضور میدانی در سفرهای استانی برای گره‌گشایی مشکلات مردم و احصای چالش‌ها و مشکلات اداره‌های اجرایی استان‌ها از جمله اقدامات دفتر بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در 3 ماه اول فعالیت دولت سیزدهم به شمار می‌رود.

همچنین در این مدت هزار و ۲۸۰ شکایت و درخواست‌ مردمی توسط این دفتر بررسی و ۸۲ درصد آن پاسخ داده شده است. بسط و توسعه سامانه پاسخگویی تلفنی ۲۵۰۰ برای پاسخگویی و راهنمایی سریع تماس‌گیرندگان در حوزه‌های مختلف و ابلاغ دستورالعمل ارتباط مردمی به حوزه‌های ستادی و اجرایی در مورد سفرهای رئیس‌جمهوری و نظارت و رصد بر این فرآیند، از دیگر اقدامات این دفتر محسوب می‌شود.

در بخش ارزیابی عملکرد نیز می‌توان به ارائه چالش‌های پیش روی نظام ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای بهینه‌سازی فرایند ارزیابی عملکرد، تهیه و تدوین شاخص‌های پیشنهادی مرتبط با محور شفافیت و تعارض منافع به سازمان اداری و استخدامی کشور اشاره کرد.

گفتنی است پیش از این نهادهایی چون وزارت نیرو سامانه سوت‌زن خود را با هدف گزارش مردمی استخراج‌کنندگان غیرقانونی رمزارز راه‌اندازی کرده و پاداش‌هایی را هم برای این گزارش‌ها در نظر گرفته بود.

ارسال نظر