تشکیل کارگروه توسعه زیرساخت و خدمات دیجیتال در معاونت علمی | چه اهدافی دارد؟

کارگروه توسعه زیرساخت و خدمات دیجیتال طبق جدول ۷ قانون برنامه و بودجه در ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی تشکیل شد.

تشکیل کارگروه توسعه زیرساخت و خدمات دیجیتال در معاونت علمی | چه اهدافی دارد؟

گسترش ابزارهای اقتصاد دیجیتال در سراسر جهان و لزوم بهره‌مندی حداکثری از این فضا برای رونق اقتصادی، یکی از اولویت‌های مهم محسوب می‌شود. ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی نیز به همین منظور تأسیس شده است؛ ستادی که هدف آن تدوین سیاست‌ها و تعیین اولویت‌های توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور است.

این ستاد با توجه به اسناد مصوب این حوزه و خصوصاً سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور، ایجاد هماهنگی بین دستگاهی و همکاری جهت تسریع در انجام طرح‌های کلان و فناورانه حوزه اقتصاد و هوشمندسازی کشور و توسعه کسب‌وکارهای این حوزه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شده است.

از جمله اقدامات قابل توجهی که طی ۱۰۰ روز نخست دولت سیزدهم در این ستاد عملیاتی شد، حمایت از ۱۶ طرح فناورانه در حوزه‌های تخصصی از قبیل حوزه فناوری اطلاعات، امنیت شبکه ملی اطلاعات، بلاک‌چین و کوانتوم بوده است.

این ستاد طی این مدت حمایت از شتاب‌دهنده‌های تخصصی در حوزه‌های سخت‌افزاری و میکروالکترونیک سلامت دیجیتال، فناوری اطلاعات، بلاک‌چین و اینترنت اشیاء را جز اولویت‌های خود قرار داد. همچنین در این بازه زمانی از ۳ بوت‌کمپ تخصصی در حوزه هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء حمایت شد.

این ستاد طی ۱۰۰ روز گذشته یک طرح در حوزه بلاک‌چین با عنوان پیام‌رسان مالی بین‌المللی با معماری زنجیره بلوک یا سویفت بلاک‌چین را اجرایی کرد. همچنین کارگروه توسعه زیرساخت و خدمات دیجیتال طبق جدول ۷ قانون برنامه و بودجه در ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شد.

ارسال نظر