تأکید وزیر ارتباطات بر تبدیل ایران به قطب ترافیک اینترنت منطقه

وزیر ارتباطات ایران در احکام انتصاب اعضای جدید هیئت‌مدیره شرکت زیرساخت، بر تبدیل ایران به قطب ترافیک اینترنت منطقه تأکید کرد.

تأکید وزیر ارتباطات بر تبدیل ایران به قطب ترافیک اینترنت منطقه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حکم انتصاب اعضای جدید هیئت‌مدیره شرکت زیرساخت، اهم انتظارات خود از این اعضا را در طول 2 سال عضویت آنان اعلام کرد.

عیسی زارع‌پور در حکم انتصاب امیر محمدزاده لاجوردی و محمد جعفرپور به عنوان عضو موظف و سیدمحمد رضوی‌زاده به عنوان عضو غیرموظف هیئت‌مدیره زیرساخت، علاوه بر وظایفی که در چارچوب اساسنامه دارند، اهم انتظارات خود را نیز از این اعضا اعلام کرد.

اجرای پروژه‌های شبکه ملی اطلاعات در حوزه زیرساخت در زمان‌بندی مشخص شده، 2 برابر کردن ظرفیت شبکه انتقال داخل با اولویت استفاده از تجهیزات بومی و افزایش ظرفیت شبکه ترانزیت کشور و تحقق حداقل ترافیک ترانزیت شده به میزان 6 ترابیت بر ثانیه در راستای تبدیل شدن کشور به هاب منطقه‌ای ترافیک اینترنت برخی از انتظارات وزیر ارتباطات از اعضای جدید هیئت مدیره زیرساخت است.

بیشتر بخوانید: نگاهی به 3 مأموریت جدید سازمان تنظیم ارتباطات | وضعیت ارتباطی کشور ارتقا می‌یابد؟

زارع‌پور شفاف‌سازی فرآیندهای مالی، تجاری و اداری شرکت و راه‌اندازی کامل سامانه OSS/BSS، توجه به موضوع پدافند غیرعامل و حفظ پایداری و کیفیت ارتباطات در مواقع بحرانی و افزایش پایداری و تاب‌آوری شبکه مادر ارتباطی در مقابل تهدیدات و توجه به آموزش‌های تخصصی برای کارکنان و ارتقای تعهد و انگیزه کاری آنان را از دیگر انتظارات خود از اعضای جدید هیئت‌مدیره زیرساخت اعلام کرد.

بر اساس آخرین آماری که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شده، اکنون ظرفیت شبکه داخلی کشور ۳۱ هزار و ۹۰۳ گیگابیت بر ثانیه است که وزیر ارتباطات خواستار دوبرابر شدن آن تا ۲ سال آینده است.

ارسال نظر