تا امروز ۲۱۰۰ پمپ بنزین به سامانه سوخت هوشمند متصل شدند

بنابر اعلام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران تا صبح امروز شنبه ۸ آبان، تعداد ۲۱۰۰ پمپ بنزین در کشور به سامانه هوشمند سوخت متصل شده‌اند.

تا امروز ۲۱۰۰ پمپ بنزین به سامانه سوخت هوشمند متصل شدند

«جلیل سالاری» با اشاره به اینکه از زمان بروز اختلال در سامانه هوشمند سوخت ، ستاد بحران تشکیل شد، گفت: «این ستاد به صورت ۲۴ ساعته و در دو شیفت فعال است.»

وی ادامه داد: «تا دیروز (جمعه) هزار و ۵۰۰ جایگاه به سامانه هوشمند سوخت متصل شدند و از شب گذشته تا صبح امروز نیز هزار و ۵۲۰ جایگاه دیگر برای اتصال به سامانه بارگذاری شده‌اند. »

سالاری افزود: «به دلیل قطع سیستم ها از این تعداد ۶۲۸ جایگاه دیگر به سامانه سوخت متصل شدند و امکان دریافت بنزین با کارت سوخت در آنها فراهم است. »

به گفته سالاری، در حال حاضر (صبح شنبه ۸ آبان) ۲ هزار و ۱۰۰ جایگاه در سراسر کشور امکان دریافت سوخت با کارت را دارند و در سایر جایگاه ها نیز بنزین با نرخ آزاد عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: «امروز نیز در تلاشیم تا ۵۰۰ جایگاه دیگر به سامانه سوخت متصل شود و تعداد پمپ بنزین های متصل به سامانه سوخت به ۲ هزار و ۶۰۰ جایگاه برسد. »

حمله سایبری به سامانه سوخت‌گیری در پمپ‌بنزین‌ها در روز سه شنبه ( ۴ آبان) باعث ایجاد اختلال و وقفه در عرضه سوخت در پمپ‌بنزین‌های کشور شد و با تلاش کارشناسان حوزه مجازی پس از اطلاع از این حمله سایبری عصر روز سه شنبه فعالیت تعدادی از پمپ‌بنزین‌ها در کشور آغاز شد . جزئیات این حمله سایبری و منشاء آن نیز در دست بررسی است.

بیشتر بخوانید: وزیر نفت: قول می‌دهم سهمیه سوخت کارتتان محفوظ بماند

منبع: ایرنا

ارسال نظر