تاریخ الکامپ بیست و ششم بالاخره مشخص شد

گفتنی است قرار بود نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار شود. برگزاری این نمایشگاه در شرایط شیوع ویروس کرونا نگرانی‌هایی در پی داشت و باعث تردید برخی شرکت‌کنندگان بود؛ تا جایی که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در قالب نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی، خواهان لغو برگزاری این نمایشگاه در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا شد. حالا تاریخ الکامپ بیست و ششم در بهمن‌ماه مشخص شده است و امید می‌رود در صورت اوج نگرفتن دوباره کرونا شاهد برگزاری‌اش باشیم.

تاریخ الکامپ بیست و ششم بالاخره مشخص شد

محمد ثروتی، عضو هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران امروز در نشست خبری آنلاین از برگزاری الکامپ بیست و ششم در بهمن ماه خبر داد و گفت: «این نمایشگاه در فضای مفیدی بالغ بر ۱۵ هزار متر مربع ۲۷ تا ۳۰ بهمن‌ماه امسال برگزار می‌شود.»

اوبا بیان اینکه زمان برگزاری الکامپ در تیرماه امسال به دلیل وضعیت قرمز کرونا به تعویق افتاد، بیان کرد: «هم‌اکنون با کاهش شیوع کرونا امیدواریم که بتوانیم الکامپ را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، بهمن‌ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار کنیم.»

ثروتی افزود: «با وجود اینکه کرونا برگزاری الکامپ را در تیرماه تحت‌تأثیر قرار داد و علاوه بر هزینه‌هایی که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به دلیل عدم برگزاری این نمایشگاه متحمل شد، شرکت‌هایی که در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده بودند نیز متضرر شدند. از این رو در حال برنامه‌ریزی هستیم تا امتیازات خوبی در جانمایی غرفه و سایر تسهیلات جانبی برای شرکت‌هایی که قبلاً در این نمایشگاه ثبت‌نام کردند قائل شویم.»

ثروتی با تأکید بر اینکه بخشی از نمایشگاه الکامپ امسال به صورت آنلاین هم برگزار می‌شود ادامه داد: «تعرفه حضور در نمایشگاه الکامپ برای متقاضیان حوزه ICT نسبت به تعرفه‌ای که پیش از این برای نمایشگاه تیرماه اعلام شده بود، تغییری نیافته و با همان تعرفه‌های قبلی از شرکت‌ها برای ثبت‌نام و حضور در این نمایشگاه دعوت می‌کنیم. در این نمایشگاه سالن دولت الکترونیک توسط وزارت ارتباطات برپا می‌شود و این وزارتخانه برنامه‌های جدیدی برای عرضه شبکه ملی اطلاعات و سایر پروژه‌ها در این نمایشگاه خواهد داشت.»

وی با بیان اینکه هماهنگی‌هایی برای حضور کشورهای منطقه به عنوان بازدیدکننده از نمایشگاه الکامپ در جریان است، اشاره کرد: «هیئت تخصصی از سوریه و عراق برای بازدید از نمایشگاه الکامپ به تهران می‌آیند. تمام تلاشمان این است که امکان تعامل بخش دولتی و خصوصی کشورهای منطقه با شرکت‌های ICT ایرانی فراهم شود.»

ثروتی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر مقایسه دو نمایشگاه فناوری اطلاعات الکامپ و جیتکس تأکید کرد: «ما به دنبال رقابت نیستیم. ما بازیگر مهم منطقه در حوزه ICT هستیم و به دنبال این هستیم که سهممان را از بازار فناوری اطلاعات منطقه حفظ کنیم. این موضوع ممکن نخواهد بود، مگر اینکه یک برنامه‌ریزی بلندمدت برای برگزاری رویدادی مانند الکامپ داشته باشیم. تفاوت الکامپ با جیتکس این است که آن‌ها از سال قبل حتی زمان برگزاری نمایشگاه سال بعد خود را می‌دانند، اما در کشور ما تکلیف تاریخ برگزاری نمایشگاه و مجری برگزارکننده آن تا ۳ ماه قبل از برگزار نمایشگاه مشخص نیست.»

گفتنی است قرار بود نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران برگزار شود. برگزاری این نمایشگاه در شرایط شیوع ویروس کرونا نگرانی‌هایی در پی داشت و باعث تردید برخی شرکت‌کنندگان بود؛ تا جایی که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در قالب نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ، خواهان لغو برگزاری این نمایشگاه در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا شد. حالا تاریخ الکامپ بیست و ششم در بهمن‌ماه مشخص شده است و امید می‌رود در صورت اوج نگرفتن دوباره کرونا شاهد برگزاری‌اش باشیم.

ارسال نظر