طرح هوشمندسازی خودروهای پلیس در کیش اجرایی می‌شود

طرح هوشمندسازی خودروهای پلیس راهور جزیره کیش از طریق دوربین و پهپاد نظارتی برای ثبت تخلفات رانندگی، با حمایت معاونت علمی و فناوری اجرا می‌شود.

طرح هوشمندسازی خودروهای پلیس در کیش اجرایی می‌شود

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، در هفته نیروی انتظامی از طرح هوشمندسازی خودروهای پلیس که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و توسط شرکت دانش‌بنیان فرادیدنگار آسیا اجرایی شده است، رونمایی شد.

امکان پایش پیوسته و از راه دور تخلفات سیار و وقایعی که دوربین‌های ثابت در ثبت آن‌ها با مشکل روبه‌رو هستند، ثبت تخلفات با دقت بالا در کمترین زمان و با کمترین تعامل کاربر پلیس، افزایش ایمنی تردد خودروها و ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی به‌روز خودروها از مزیت‌های این طرح است.

جالب است بخوانید: واکنش پلیس به خرید و فروش مجوز تردد بین استانی

به کمک طرح هوشمندسازی خودروهای پلیس، نقشه آنلاین رفتار رانندگان در تمام محورها و معابر، استفاده از بوردهای هوشمند نهفته، حذف سیستم‌های محاسبه‌گر و امکان سرعت‌سنجی با دوربین متحرک در کشور فراهم می‌شود.

این طرح با هدف هوشمندسازی اعمال تخلفات و کنترل آن توسط خودروی پلیس جزیره با استفاده از ترکیب تصاویر دوربین‌های پلاک‌خوان نصب شده روی خودروی پلیس و تصاویر دوربین‌های پهپادی اجرایی می‌شود.

ارسال خودکار اطلاعات تأیید شده به سرور، تشخیص پلاک و پلاک‌خوانی، تعریف سطوح دسترسی کاربری، تعریف دوربین توسط کاربر، مشاهده همزمان تا 4 دوربین در واسط کاربری، قابلیت رهگیری خودکار پلاک، ثبت موقعیت جغرافیایی و آدرس محل تخلف از قابلیت‌های طرح هوشمندسازی خودروهای پلیس است.

ارسال نظر